Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)
Observator Aurel Beldeanu (Craiova)
Spectatori 300

Meciul din data 09.05.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

Pandurii Târgu-Jiu: Florin Dorin ACSINTE, Liviu Ion ANTAL, Gordan BUNOZA, Lukáš DROPPA, Adrian Ioan HORA, Filip MRZLJAK, David Beniamin LAZAR, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Alexandru Teofil CIUCUR, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Alin Alexandru PREDESCU, Răzvan Marian STANCA, Nikola VASILJEVIĆ II.

Astra Giurgiu: Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, GERALDO Washington Regufe Alves, Alexandru IONIŢĂ II, Daniel George NICULAE, Cristian Daniel OROŞ, Adrian Manuel SCARLATACHE, George Petruț GAVRILAŞ, William Douglas DE AMORIM, Daniel Constantin FLOREA, Alexandru Adrian DANDEA si rezervele: Mădălin RĂILEANU, Romario Răzvan MOISE, BOUBACAR Mansaly, Ionuț BOȘNEAG.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Liviu Ion ANTAL (mijlocaș dreapta). In minutul 21 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Adrian DANDEA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Adrian DANDEA si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 74, schimbare, iese portar George Petruț GAVRILAŞ si intra Ionuț BOȘNEAG
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Dan Nicolae NISTOR si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lukáš DROPPA si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Takayuki SETO si intra Mădălin RĂILEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Alexandru CIUCUR
61’
67’ Alexandru DANDEA
72’ Alexandru DANDEA