Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac (Zalău), Iulius Radu Timar (Marghita)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 2500

Meciul din data 06.05.2016 dintre echipele Dinamo București si FC Viitorul se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Florin Mihai Marcu (Oradea) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac (Zalău), Iulius Radu Timar (Marghita).

Dinamo București: Valentin Marius LAZĂR, Ionuț Daniel ȘERBAN, Vlad Alexandru OLTEANU, Ionuț NEDELCEARU, Vlad Ionuț MUŢIU, Andrei Ovidiu MARC, Sergiu Cătălin HANCA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Eric Cosmin BICFALVI, Paul Viorel ANTON, Dorin ROTARIU si rezervele: Ante PULJIĆ, Antun PALIĆ, Miha MEVLJA, Romario KORTZORG, Patrick Claude EKENG, Laurențiu Nicolae CORBU, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS.

FC Viitorul: Ciprian Antonio PERJU, Cristian George GANEA, Ianis HAGI, Răzvan MARIN, Robert George HODOROGEA, Florin Lucian TĂNASE, Ioan Constantin FILIP, Pablo DE LUCAS Torres, Alexandru BUZBUCHI, Aurelian Ionuț CHIȚU, Kévin BOLI si rezervele: Alexandru MĂŢAN, Salim CISSÉ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Tudor Cristian BĂLUȚĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 07 al partidei dintre Dinamo București si FC Viitorul, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Viitorul de Răzvan MARIN (mijlocaș dreapta). In minutul 10 al partidei dintre Dinamo București si FC Viitorul, FC Viitorul reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Andrei Ovidiu MARC
In minutul 34, Dinamo București - FC Viitorul, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru FC Viitorul de Florin Lucian TĂNASE
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu MARC si intra Miha MEVLJA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 49 al partidei dintre Dinamo București si FC Viitorul, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Viitorul, Pablo DE LUCAS Torres
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (mijlocaș dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Dinamo București si FC Viitorul, scorul devine 3 - 2.
In minutul 62, schimbare, iese fundaș central Ciprian Antonio PERJU si intra Alexandru MĂŢAN
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Eric Cosmin BICFALVI si intra Patrick Claude EKENG
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 74, schimbare, iese atacant Ianis HAGI si intra Tudor Cristian BĂLUȚĂ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan MARIN si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 84, Dinamo București - FC Viitorul, scor 3 - 3, gol din penalty transformat pentru FC Viitorul de Alexandru MĂŢAN

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 3 - 3.