Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2000

Meciul din data 22.07.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Pandurii Târgu-Jiu: Filip MRZLJAK, Răzvan Marian STANCA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Adrian Ioan HORA, Ovidiu Nicolae HEREA, Constantin GRECU, Gordan BUNOZA, Claudiu Dorian VOICULEŢ, Nikola VASILJEVIĆ II, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN si rezervele: Rodemis Dante TRIFU, ARMICHE Ortega Medina, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marian PLEAȘCĂ, Valentin Dumitru MUNTEANU, David Beniamin LAZAR, Alin Florian BULEICĂ.

CS Universitatea Craiova: Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Apostol Aleksandrov POPOV, Simon Moise MĂZĂRACHE, Alexandru MATEIU, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Marius Ionuț BRICEAG, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA, Andrei Virgil IVAN si rezervele: Ștefan Marinel VLĂDOIU, Olivian Laurențiu SURUGIU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Vladimir Ionuţ SCRECIU, Laurențiu POPESCU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Andrei Ioan DUMITRAȘ.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Adrian Ioan HORA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ovidiu Nicolae HEREA
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Ovidiu Nicolae HEREA (mijlocaș dreapta). In minutul 57 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CS Universitatea Craiova, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Claudiu Dorian VOICULEŢ
In minutul 62, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș stânga Adelin Shiva PÂRCĂLABU si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu Nicolae HEREA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Rodemis Dante TRIFU
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru MATEIU si intra Olivian Laurențiu SURUGIU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Răzvan Marian STANCA
In minutul 89, Pandurii Târgu-Jiu - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Bogdan Ilie VĂTĂJELU
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Adrian Ioan HORA (atacant). In minutul 90+3 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Adrian HORA 43’
46’ Alexandru BĂLUȚĂ
NUNO ROCHA
48’ Bogdan VĂTĂJELU
Ovidiu HEREA 53’
1 - 0 Ovidiu HEREA 57’
Claudiu VOICULEŢ 60’
62’ Simon MĂZĂRACHE
RAMBÉ
Adelin PÂRCĂLABU
Rodemis TRIFU
69’
Ovidiu HEREA
Valentin MUNTEANU
73’
Rodemis TRIFU 75’
77’ Alexandru MATEIU