Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 5.500

Meciul din data 23.07.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Dinamo București se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 5.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava).

Astra Giurgiu: William Douglas DE AMORIM, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Alexandru IONIŢĂ II, GERALDO Washington Regufe Alves, Daniel Constantin FLOREA, Fernando Henrique BOLDRIN, Cristian Daniel OROŞ, Kristi VANGJELI, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Takayuki SETO si rezervele: Daniel George NICULAE, Florin LOVIN, George Petruț GAVRILAŞ, FABRÍCIO Silva Dornellas, Damien BOUDJEMAA, Silviu BALAURE, Alexandru Constantin STAN.

Dinamo București: Antun PALIĆ, José Antonio ROMERA Navarro, Dorin ROTARIU, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Valentin Marius LAZĂR, Ionuț NEDELCEARU, Miha MEVLJA, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Paul Viorel ANTON si rezervele: Jaime Manuel PENEDO Cano, Patrick Mihai PETRE, Ionuț Daniel ȘERBAN, Andrei Ovidiu MARC, Vlad Alexandru OLTEANU, Sergiu Cătălin HANCA, Alin DUDEA.

In minutul 23, Astra Giurgiu - Dinamo București, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (extremă stânga). In minutul 44 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Daniel George NICULAE
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Kristi VANGJELI si intra Alexandru Constantin STAN
In minutul 49, Astra Giurgiu - Dinamo București, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 65, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Damien BOUDJEMAA
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 73, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru Constantin STAN. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 17 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 75, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Sergiu Cătălin HANCA
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 76 al partidei dintre Astra Giurgiu si Dinamo București, scorul devine 1 - 4.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Paul Viorel ANTON si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 82, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Patrick Mihai PETRE

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Dinamo București.