Data disputării 18.08.2016 - 18:30
Stadion Dan Păltinișanu
Localitatea Timișoara
Arbitru George Cătălin Gaman (Craiova)
Arbitri asistenţi Adrian Popescu (Craiova) Ionel, Valentin Dumitru (Gherghița - Ph)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)
Spectatori 1000

Meciul din data 18.08.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Botoșani se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Popescu (Craiova) Ionel, Valentin Dumitru (Gherghița - Ph).

ACS Poli Timișoara: Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Daniel Petru VĂDRARIU, Cătălin George STRATON, George Alexandru NEAGU, Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Cristian BĂRBUȚ, Marius Marian CROITORU, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Cătălin Ciprian VRACIU, Deian Cristian SORESCU, Alexandru Adrian POPOVICI, Sebastian MAILAT, Cătălin Petre DOMAN, Vasile Marius CURILEAC, Cosmin Marian BÂRNOI.

FC Botoșani: Sergiu Cristian POPOVICI, Florin Constantin PLĂMADĂ, George Andrei MIRON, Plamen Ivanov ILIEV, Răzvan GREU, Alexandru ICHIM, Victoraș ASTAFEI, Radoslav Bonchev DIMITROV, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, István Sándor FÜLÖP, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Călin Septimiu ALBUȚ, Andrei Alexandru PATACHE, Nicolae Constantin MUȘAT, Deivydas MATULEVIČIUS, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Andonie BURCĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 06 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Cătălin Gheorghiță GOLOFCA (atacant). In minutul 13 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, scorul devine 0 - 2.
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 32, schimbare, iese fundaș stânga George Alexandru NEAGU si intra Deian Cristian SORESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Victoraș ASTAFEI (extremă stânga). In minutul 49 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, scorul devine 0 - 3.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 52 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Botoșani, scorul devine 0 - 4.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central István Sándor FÜLÖP si intra Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 57, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 67, schimbare, iese extremă stânga Victoraș ASTAFEI si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 82, schimbare, iese extremă dreapta Răzvan GREU si intra Lóránd Levente FÜLÖP
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN
In minutul 87, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 87 in 10 jucatori.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 90+3, ACS Poli Timișoara - FC Botoșani, scor 0 - 5, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Lóránd Levente FÜLÖP

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Deian SORESCU
32’
0 - 3 49’ Victoraș ASTAFEI
0 - 4 52’ István FÜLÖP
57’ István FÜLÖP
Andrei PATACHE
Robert ELEK
Alexandru POPOVICI
57’
Marius CROITORU
Cătălin DOMAN
66’
67’ Victoraș ASTAFEI