Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 2300

Meciul din data 24.07.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 2300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

CFR 1907 Cluj: Antonio JAKOLIŠ, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Traian MARC, Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, CRISTIAN López Santamaría, Juan CARLOS Real Ruiz, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Cristian Ionuț BUD, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si rezervele: Sergiu Dorin NEGRUȚ, Filipe Guterres NASCIMENTO, Mihai Adrian MINCĂ, Răzvan HORJ, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Andrei Simion TÂNC, Szilard VERES.

Concordia Chiajna: Marius George PENA, Răzvan TINCU, Marian CRISTESCU, Iulian MAMELE, Neluț Stelian ROȘU, Cristian Costel MELINTE, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN si rezervele: Florin Marian RĂSDAN, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Robert Dumitru RĂDUCANU, Florin IACOB, Adrian CRISTEA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Ionuț BUD
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius George PENA
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 64, schimbare, iese extremă dreapta Cristian Ionuț BUD si intra Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (extremă stânga). In minutul 67 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si intra Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Patrice Emery Fongang FEUSSI si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan TINCU
In minutul 77, schimbare, iese extremă stânga CRISTIAN López Santamaría si intra Răzvan HORJ
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Andrei Simion TÂNC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Cristian BUD 02’
33’ Marius PENA
41’ Răzvan GRĂDINARU
Cristian BUD
GUIMA
64’
Mário CAMORA 65’
1 - 0 CRISTIAN 67’
2 - 0 GUIMA 68’
76’ Răzvan GRĂDINARU