Data disputării 22.07.2016 - 18:30
Stadion Anghel Iordănescu
Localitatea Voluntari
Arbitru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 2000

Meciul din data 22.07.2016 dintre echipele FC Voluntari si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

FC Voluntari: Adrian Ionuț BĂLAN, Vasile MAFTEI, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Alexandru Cătălin COMAN, Florin Lucian CERNAT, Mircea Alexandru BORNESCU, Hrvoje SPAHIJA, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Wilfred MOKE Abro si rezervele: Laurențiu Nicolae MARINESCU, Lucian Cristian CAZAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR, Doru POPADIUC, Marius Cătălin TUDORICĂ, Adrian Ionuț VOICU.

Viitorul Constanța: Răzvan MARIN, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Romario Sandu BENZAR, Florin Flavius PURECE, Gabriel Cristian IANCU, Cristian George GANEA, Ioan Constantin FILIP, Aurelian Ionuț CHIȚU, Pablo Daniel BRANDÁN si rezervele: Vlad RUSU, Sorin Nicușor RĂDOI, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Alex Tchuimeni NIMELY, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI, Cătălin CARP.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Gabriel Cristian IANCU (extremă dreapta). In minutul 42 al partidei dintre FC Voluntari si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si intra Marius Cătălin TUDORICĂ
In minutul 57, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian CERNAT si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 73, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 78, schimbare, iese extremă dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Doru POPADIUC
In minutul 80, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Cătălin CARP
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Răzvan MARIN
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Wilfred MOKE Abro

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

Marius TUDORICĂ
57’
57’ Gabriel Cristian IANCU