Data disputării 31.08.2016 - 21:00
Stadion Arena Națională
Localitatea București
Arbitru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 3227

Meciul din data 31.08.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3227 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

Fotbal Club FCSB: Marko MOMČILOVIĆ, Robert Alexandru VÂLCEANU, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Florin Constantin NIȚĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Bogdan Alexandru MITREA, William Douglas DE AMORIM, Thedor Constantin BOTA, Alexandru BOURCEANU, Fernando Henrique BOLDRIN, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Daniel POPESCU, Cristian Iulian ONȚEL, Ionuț POIANĂ, Mario MIHAI, Vlad Dumitru MIHALCEA, Rareș ENCEANU.

FC Politehnica Iași: Lukács BŐLE, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Marian TÂRȘĂ, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Branko GRAHOVAC, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Mădălin Marius CIUCĂ, Vasile GHEORGHE si rezervele: Ante ŠARIĆ, Gianmarco PICCIONI, Mădălin Florin MARTIN, Alexandru Teofil CIUCUR, Marius CHELARU, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Robert Alexandru VÂLCEANU (fundaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Robert Alexandru VÂLCEANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș dreapta). In minutul 42 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Politehnica Iași, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Robert Alexandru VÂLCEANU si intra Rareș ENCEANU
In minutul 46, schimbare, iese atacant Thedor Constantin BOTA si intra Cristian Iulian ONȚEL
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Vasile GHEORGHE si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 72, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Mădălin Marius CIUCĂ
In minutul 72, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru Teofil CIUCUR
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Lukács BŐLE
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Marian TÂRȘĂ si intra Marius CHELARU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Mario MIHAI

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

Rareș ENCEANU
46’
Thedor Constantin BOTA
Cristian ONȚEL
46’
55’ Vasile GHEORGHE
Gianmarco PICCIONI
72’ Andrei CRISTEA
Mădălin CIUCĂ
Alexandru CIUCUR
81’ Lukács BŐLE
83’ Ovidiu MIHALACHE
85’ Alexandru ŢIGĂNAŞU
87’ marian_tarsa TÂRȘĂ