3 - 1

CSM Politehnica Iași - Gaz metan Mediaș - 29.07.2016 English version
Data disputării 29.07.2016 - 21:00
Arbitru George Rădulescu (București)
Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 29.07.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Andrei Constantinescu (București).

FC Politehnica Iași: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Marian TÂRȘĂ, Gianmarco PICCIONI, Milan MITIĆ, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE si rezervele: Vasile GHEORGHE, Dan Mihai ROMAN, Mădălin Florin MARTIN, Mădălin Marius CIUCĂ, Marius CHELARU, Alessandro CAPARCO, Gabriel BOSOI.

Gaz metan Mediaș: Aleksandar ŠUŠNJAR, Radu Neculai ZAHARIA, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Azdren LLULLAKU, Alexandru MUNTEANU, Cristian GAVRA, Mircea Ionuț AXENTE, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Cristian DANCI si rezervele: Ionuț Arghir BUZEAN, Alexandru Florian ZAHARIA, Mihai Iulian STANCU, Jasmin TRTOVAC, Alexandru BUZIUC, Alexandru Doru GREAB, ERIC de Oliveira Pereira.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru ȚIGĂNAȘU (fundaș stânga). In minutul 05 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, FC Politehnica Iași deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marian TÂRȘĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 34 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Azdren LLULLAKU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Marian TÂRȘĂ si intra Marius CHELARU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 69, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 74, schimbare, iese atacant Gianmarco PICCIONI si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius CHELARU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Lukács BŐLE (mijlocaș stânga). In minutul 81 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 87, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Jasmin TRTOVAC
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Iulian Lucian CRISTEA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 90 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Gaz metan Mediaș, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Politehnica Iași.

1 - 1 34’ Mircea AXENTE
46’ Alexandru MUNTEANU