Arbitri asistenţi Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 31.07.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Marius Nicoară (DT Severin), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Florin Lucian TĂNASE, Florin Flavius PURECE, Victor Teodor RÂMNICEANU, Răzvan MARIN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Ioan Constantin FILIP, Cristian George GANEA, Cătălin CARP, Romario Sandu BENZAR, Pablo Daniel BRANDÁN si rezervele: Gabriel Cristian IANCU, Alex Tchuimeni NIMELY, Daniel LÓPEZ Albés, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Carlo CASAP, Alexandru BUZBUCHI, Sorin Nicușor RĂDOI.

Fotbal Club FCSB: Alin Dorinel TOȘCA, Adrian POPA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alexandru TUDORIE, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Marko MOMČILOVIĆ, Jugurtha HAMROUN, Daniel POPESCU, Valentin Alexandru COJOCARU, Alexandru BOURCEANU, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Florin Constantin NIȚĂ, Doru Mihai PINTILII, Nicolae Claudiu STANCIU, Bojan GOLUBOVIĆ, Gabriel Nicolae ENACHE, Vlad Alexandru ACHIM.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Marko MOMČILOVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 29 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (atacant). In minutul 41 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel POPESCU si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Adnan AGANOVIĆ si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 48, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru BOURCEANU si intra Doru Mihai PINTILII
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 61 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Pablo Daniel BRANDÁN si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 79, schimbare, iese fundaș stânga Cristian George GANEA si intra Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 79, schimbare, iese extremă stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Daniel LÓPEZ Albés
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Nicolae Claudiu STANCIU (rezervă). In minutul 89 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

TUDORIE
17’ Marko MOMČILOVIĆ
0 - 1 29’ Alexandru TUDORIE
1 - 1 Aurelian CHIŢU 41’
43’ Gabriel TAMAȘ
Florin TĂNASE 44’
46’ Daniel POPESCU D.
Gabriel ENACHE
46’ Adnan AGANOVIĆ
Nicușor STANCIU
48’ Alexandru BOURCEANU