Data disputării 30.07.2016 - 18:30
Stadion Municipal
Localitatea Botoșani
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 4000

Meciul din data 30.07.2016 dintre echipele FC Botoșani si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti George Florin Neacșu (Câmpulung Mus), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Botoșani: Florin Constantin PLĂMADĂ, Nicolae Constantin MUȘAT, Deivydas MATULEVIČIUS, George Andrei MIRON, Plamen Ivanov ILIEV, Andrei Mihai HERGHELIGIU, István Sándor FÜLÖP, Radoslav Bonchev DIMITROV, Mihai Cătălin BORDEIANU, Victoraș ASTAFEI, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Alexandru ICHIM, Mihai ROMAN I, Sergiu Cristian POPOVICI, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan GREU, Călin Septimiu ALBUȚ.

CFR 1907 Cluj: Cristian Ionuț BUD, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Andrei Iosif MUREŞAN, Alexandru Traian MARC, Ionuț Justinian LARIE, Antonio JAKOLIŠ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Juan CARLOS Real Ruiz, Tiago Jorge Oliveira LOPES, CRISTIAN López Santamaría si rezervele: Ionuț Andrei PETELEU, Szilard VERES, Bryan NOUVIER, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Mihai Adrian MINCĂ, Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo, Răzvan HORJ.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Antonio JAKOLIŠ (mijlocaș dreapta). In minutul 20 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Deivydas MATULEVIČIUS (atacant). In minutul 40 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Bruno GUIMARÃES Pinho Azevedo
In minutul 46, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș stânga). In minutul 46 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 2 - 1.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si intra Răzvan HORJ
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Bryan NOUVIER
In minutul 71, schimbare, iese extremă stânga Victoraș ASTAFEI si intra Mihai ROMAN I
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Nicolae Constantin MUȘAT (fundaș stânga). In minutul 80 al partidei dintre FC Botoșani si CFR 1907 Cluj, scorul devine 3 - 1.
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Sergiu Cristian POPOVICI
In minutul 87, schimbare, iese atacant Deivydas MATULEVIČIUS si intra Răzvan GREU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

Gabriel VAȘVARI 22’
32’ Davide PETRUCCI
33’ Mário CAMORA
1 - 1 Deivydas MATULEVIČIUS 40’
István FÜLÖP 44’
46’ Cristian BUD
GUIMA
46’ Tiago LOPES
2 - 1 István FÜLÖP 46’
Gabriel VAȘVARI 52’
57’ Adrian ALEXANDRU-PĂUN