Arbitri asistenţi Gero Szabo (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 3329

Meciul din data 30.07.2016 dintre echipele Dinamo București si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3329 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Gero Szabo (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Dinamo București: Valentin Marius LAZĂR, José Antonio ROMERA Navarro, Antun PALIĆ, Ionuț NEDELCEARU, Miha MEVLJA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Ionuț Daniel ȘERBAN, Dorin ROTARIU si rezervele: Andrei Costin TÂRCOVEANU, Patrick Mihai PETRE, Vlad Alexandru OLTEANU, Andrei Ovidiu MARC, Sergiu Cătălin HANCA, Alin DUDEA, Alberto COBREA.

ACS Poli Timișoara: Cătălin George STRATON, Alin Ioan ȘERONI, Daniel Petru VĂDRARIU, George Alexandru NEAGU, Iulian ROȘU, Cristian Dorel SCUTARU, Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Andrei Viorel ARTEAN, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ si rezervele: Deian Cristian SORESCU, Sebastian MAILAT, Harald FRIDRICH, Cosmin Marian BÂRNOI, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Vasile Marius CURILEAC.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (extremă dreapta). In minutul 27 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Azer BUŠULADŽIĆ
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, George Alexandru NEAGU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (extremă dreapta). In minutul 37 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 0.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Cristian Dorel SCUTARU (fundaș central). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Iulian ROȘU si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Sergiu Cătălin HANCA
In minutul 78, schimbare, iese atacant Róbert ELEK si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 84, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel Petru VĂDRARIU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Alin DUDEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

Azer BUŠULADŽIĆ 32’
36’ George NEAGU
2 - 0 Dorin ROTARIU 37’
Ionuț ȘERBAN 45+1’
2 - 1 48’ Cristian SCUTARU
62’ Iulian ROȘU
Alin CÂRSTOCEA
Ionuț ȘERBAN
Sergiu HANCA
71’
78’ Robert ELEK
Alexandru POPOVICI
81’ Marius CROITORU
Valentin LAZĂR 83’
Valentin LAZĂR
Patrick PETRE
84’
85’ Daniel VĂDRARIU
Sebastian MAILAT
89’ Andrei ARTEAN
90’ Cristian SCUTARU