Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Iosif Olah (Sf Gheorghe)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 800

Meciul din data 06.08.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Marius Nicoară (DT Severin).

Astra Giurgiu: Alexandru IONIŢĂ II, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Takayuki SETO, Cristian Daniel OROŞ, Daniel George NICULAE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., FABRÍCIO Silva Dornellas, William Douglas DE AMORIM, Fernando Henrique BOLDRIN, Kristi VANGJELI si rezervele: Romario Răzvan MOISE, Florin LOVIN, GERALDO Washington Regufe Alves, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, BOUBACAR Mansaly, Silviu BALAURE.

CS Universitatea Craiova: Stephane ACKA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Apostol Aleksandrov POPOV, Simon Moise MĂZĂRACHE, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Alexandru MATEIU, Andrei Virgil IVAN, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça si rezervele: Ștefan Marinel VLĂDOIU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Laurențiu POPESCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Nicuşor Silviu BANCU.

GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (mijlocaș central). In minutul 17 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 28, schimbare, iese mijlocaș stânga Andrei Virgil IVAN si intra Ștefan Marinel VLĂDOIU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 29 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Simon Moise MĂZĂRACHE (atacant). In minutul 45+1 al partidei dintre Astra Giurgiu si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ștefan Marinel VLĂDOIU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando Henrique BOLDRIN si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Silviu BALAURE
In minutul 79, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

0 - 1 17’ NUNO ROCHA
28’ Andrei IVAN
Ștefan VLĂDOIU
1 - 1 Daniel NICULAE 29’
43’ Silveira KAY
1 - 2 45+1’ Simon MĂZĂRACHE
52’ Ștefan VLĂDOIU
Fernando BOLDRIN
Daniel FLOREA
59’
Alexandru IONIȚĂ II
Silviu BALAURE
68’
79’ Simon MĂZĂRACHE
Nicuşor BANCU
85’ NUNO ROCHA
RAMBÉ
FILIPE TEIXEIRA 87’
Júnior MORAIS 88’
90’ Alexandru BĂLUȚĂ