Arbitri asistenţi Ciprian Florin Danșa (Oradea), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 2000

Meciul din data 07.08.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Călin (Ștefănești - Ag) impreuna cu arbitrii asistenti Ciprian Florin Danșa (Oradea), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

ACS Poli Timișoara: Cătălin George STRATON, Cristian Dorel SCUTARU, Róbert ELEK, George Alexandru NEAGU, Alexandru Adrian POPOVICI, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Gabriel CÂNU, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Cătălin Petre DOMAN, Daniel Petru VĂDRARIU, Deian Cristian SORESCU, Iulian ROȘU, Octavian DRĂGHICI, Vasile Marius CURILEAC, Cristian BOCŞAN.

Pandurii Târgu-Jiu: Claudiu Dorian VOICULEŢ, Rodemis Dante TRIFU, George Marius ȚUCUDEAN, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Christian Udubuesi OBODO, Ovidiu Nicolae HEREA, David Beniamin LAZAR, Filip MRZLJAK, Constantin GRECU, Gordan BUNOZA, Jordy BUIJS si rezervele: Nikola VASILJEVIĆ II, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Marian PLEAȘCĂ, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan Marian STANCA, Valentin Dumitru MUNTEANU.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 30 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Rodemis Dante TRIFU
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Filip MRZLJAK
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Róbert ELEK (atacant). In minutul 53 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Pandurii Târgu-Jiu, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Adrian POPOVICI si intra Cătălin Petre DOMAN
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Iulian ROȘU
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu Nicolae HEREA si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 73, schimbare, iese atacant George Marius ȚUCUDEAN si intra Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, George Alexandru NEAGU
In minutul 76, ACS Poli Timișoara - Pandurii Târgu-Jiu, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Christian Udubuesi OBODO
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filip MRZLJAK si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Valentin Dumitru MUNTEANU (rezervă). In minutul 90+2 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 1 - 3.
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Valentin Dumitru MUNTEANU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

0 - 1 30’ George ȚUCUDEAN
39’ Rodemis TRIFU
39’ Bogdan UNGURUȘAN
Andrei ARTEAN 43’
51’ Filip MRZLJAK
1 - 1 Robert ELEK 53’
Alexandru POPOVICI
Cătălin DOMAN
62’
Alin CÂRSTOCEA
Iulian ROȘU
65’
66’ Ovidiu HEREA
Valentin MUNTEANU
73’ George ȚUCUDEAN
Valentin ALEXANDRU
George NEAGU 75’
1 - 2 76’ penalty Christian OBODO
Marius CROITORU
Deian SORESCU
82’
Cristian BĂRBUȚ 86’
89’ Filip MRZLJAK
Alexandru RĂUŢĂ
1 - 3 90+2’ Valentin MUNTEANU
90+3’ Valentin MUNTEANU