Arbitru Andrei Florin Chivulete (București)
Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 1376

Meciul din data 05.08.2016 dintre echipele FC Voluntari si FC Botoșani se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 1376 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Andrei Florin Chivulete (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Sebastian Stoianov (Constanța).

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Hrvoje SPAHIJA, Doru POPADIUC, Daniel Ionuț NOVAC, Wilfred MOKE Abro, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Petre Daniel IVANOVICI, Alexandru Cătălin COMAN, Florin Lucian CERNAT, Mircea Alexandru BORNESCU, Venelin FILIPOV si rezervele: Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Marius Cătălin TUDORICĂ, Gabriel Mihai DEAC, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Lucian Cristian CAZAN.

FC Botoșani: Plamen Ivanov ILIEV, Radoslav Bonchev DIMITROV, István Sándor FÜLÖP, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Victoraș ASTAFEI, Deivydas MATULEVIČIUS, George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Florin Constantin PLĂMADĂ, Gabriel Cristian VAŞVARI, Mihai Cătălin BORDEIANU si rezervele: Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Răzvan GREU, Alexandru ICHIM, Andrei Alexandru PATACHE, Sergiu Cristian POPOVICI, Mihai ROMAN I, Călin Septimiu ALBUȚ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Hrvoje SPAHIJA (fundaș central). In minutul 06 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 07 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deivydas MATULEVIČIUS
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș stânga). In minutul 30 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Victoraș ASTAFEI
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Daniel Ionuț NOVAC (mijlocaș defensiv). In minutul 49 al partidei dintre FC Voluntari si FC Botoșani, scorul devine 4 - 1.
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Răzvan GREU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 66, schimbare, iese fundaș central George Andrei MIRON si intra Alexandru ICHIM
In minutul 73, schimbare, iese atacant Florin Lucian CERNAT si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 2 pentru echipa FC Voluntari.

Ionuț BALAUR 09’
26’ Deivydas MATULEVIČIUS
2 - 1 30’ István FÜLÖP
3 - 1 Petre IVANOVICI 32’
35’ Andrei HERGHELIGIU
42’ Victoraș ASTAFEI
46’ Andrei HERGHELIGIU