Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 06.08.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Concordia Chiajna se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Fotbal Club FCSB: Alin Dorinel TOȘCA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Adrian POPA, Nicolae Claudiu STANCIU, Doru Mihai PINTILII, Marko MOMČILOVIĆ, Gabriel Nicolae ENACHE, Bojan GOLUBOVIĆ, Jugurtha HAMROUN, Valentin Alexandru COJOCARU, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru TUDORIE, Florin Constantin NIȚĂ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Vlad Dumitru MIHALCEA, Daniel POPESCU, Alexandru BOURCEANU.

Concordia Chiajna: Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Iulian MAMELE, Neluț Stelian ROȘU, Florin Marian RĂSDAN, Marius George PENA, Cristian Costel MELINTE, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Alin Florian BULEICĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Alexandru Ion VAGNER, Robert Dumitru RĂDUCANU, Adrian CRISTEA, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Răzvan TINCU.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alin Florian BULEICĂ
In minutul 36, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Sulley Ali Sariki MUNIRU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Bruno Alexandre Marques MADEIRA
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 56, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Vlad Alexandru ACHIM (mijlocaș defensiv). In minutul 77 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Concordia Chiajna, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alin Florian BULEICĂ si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 80, schimbare, iese atacant Florin Marian RĂSDAN si intra Robert Dumitru RĂDUCANU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Jugurtha HAMROUN si intra Vlad Dumitru MIHALCEA
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Bruno Alexandre Marques MADEIRA si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.