Data disputării 07.08.2016 - 18:30
Stadion Gaz Metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 2.000

Meciul din data 07.08.2016 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Gaz metan Mediaș: Iulian Lucian CRISTEA, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Azdren LLULLAKU, ERIC de Oliveira Pereira, Alexandru MUNTEANU, Valentin Iulian CREȚU, Ionuț Arghir BUZEAN, Mircea Ionuț AXENTE, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Aleksandar ŠUŠNJAR si rezervele: Roberto ROMEO, Ciprian Cătălin PETRE, Alexandru Doru GREAB, Cristian DANCI, Alexandru BUZIUC, Ovidiu Alexandru BIC, Alexandru Florian ZAHARIA.

Viitorul Constanța: Florin Flavius PURECE, Florin Lucian TĂNASE, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Doru Adrian DUMITRESCU, Cătălin CARP, Romario Sandu BENZAR, Alexandru BUZBUCHI, Pablo Daniel BRANDÁN, Aurelian Ionuț CHIȚU si rezervele: Sorin Nicușor RĂDOI, Gabriel Cristian IANCU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alex Tchuimeni NIMELY, Daniel LÓPEZ Albés, Robert George HODOROGEA, Kévin BOLI.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Alexandru MUNTEANU (mijlocaș dreapta). In minutul 17 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Pablo Daniel BRANDÁN si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru Adrian DUMITRESCU si intra Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central ERIC de Oliveira Pereira si intra Roberto ROMEO
In minutul 71, schimbare, iese extremă dreapta Florin Flavius PURECE si intra Daniel LÓPEZ Albés
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Bogdan Ionuț ŢÂRU (fundaș central). In minutul 73 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 74, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Iulian CREȚU si intra Ciprian Cătălin PETRE
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (mijlocaș stânga). In minutul 85 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Gaz metan Mediaș.