Data disputării 15.08.2016 - 18:30
Stadion Extensiv
Localitatea Craiova
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Marin Petrache (Săbăreni)
Spectatori 1500

Meciul din data 15.08.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

CS Universitatea Craiova: Apostol Aleksandrov POPOV, Simon Moise MĂZĂRACHE, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Andrei Virgil IVAN, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Stephane ACKA, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ si rezervele: Alin Mihai MANEA, Laurențiu POPESCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Nicuşor Silviu BANCU, Olivian Laurențiu SURUGIU.

FC Politehnica Iași: Marian TÂRȘĂ, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Andrei CRISTEA, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Vasile GHEORGHE, Branko GRAHOVAC, Marius Ovidiu MIHALACHE, Milan MITIĆ, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Mădălin Marius CIUCĂ, Gianmarco PICCIONI, Dan Mihai ROMAN, Alessandro CAPARCO, Narcis Iulian BĂDIC, Daisuke Caumanday SATO.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de KAY Carlos Daniel Silveira da Graça (fundaș central). In minutul 42 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Dan Mihai ROMAN
In minutul 45, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marian TÂRȘĂ si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 62, schimbare, iese atacant Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ si intra MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nuno Miguel Monteiro ROCHA
In minutul 73, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Gianmarco PICCIONI
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei Ioan DUMITRAȘ
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (extremă stânga). In minutul 87 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vasile GHEORGHE
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

1 - 0 Silveira KAY 42’
45’ Cosmin FRĂSINESCU
45’ Alexandru CIUCUR
Dan ROMAN
Simon MĂZĂRACHE
Nicuşor BANCU
45’
55’ marian_tarsa TÂRȘĂ
Cătălin ȘTEFĂNESCU
RAMBÉ
Henrique MADSON
62’
68’ Ovidiu MIHALACHE