Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 14.08.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Gabriel Sabin Stroe (Pitești).

Viitorul Constanța: Răzvan MARIN, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Gabriel Cristian IANCU, Cristian George GANEA, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Alexandru BUZBUCHI, Florin Flavius PURECE, Romario Sandu BENZAR, Kévin BOLI si rezervele: Robert George HODOROGEA, Ioan Constantin FILIP, Doru Adrian DUMITRESCU, Pablo Daniel BRANDÁN, Árpád Ors György TORDAI, Alex Tchuimeni NIMELY.

ASA Târgu-Mureș: Marius Marcel CONSTANTIN, Andrei CORDOȘ, Raul Răzvan COSTIN, Benjamin Thomas KUKU, Gabriel Eugen MATEI, Gaston Xavier MENDY, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Romeo Constantin SURDU, Octavian URSU, Ianis Alin ZICU, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: Alexandru Octavian IONIȚĂ, Robert CANDREA, Andrei Cosmin CIOLACU, Octavian Ronaldo DEACONU, Alin DOBROSAVLEVICI, Norbert Sandor FEKETICS, Adrian Ioan VICIU.

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florinel Teodor COMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Viitorul Constanța si ASA Târgu-Mureș, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Ioan Constantin FILIP
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș dreapta Claudiu BELU-IORDACHE si intra Robert CANDREA
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florinel Teodor COMAN (extremă stânga). In minutul 64 al partidei dintre Viitorul Constanța si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Benjamin Thomas KUKU si intra Norbert Sandor FEKETICS
In minutul 71, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Alex Tchuimeni NIMELY
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Flavius PURECE (mijlocaș stânga). In minutul 75 al partidei dintre Viitorul Constanța si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Bogdan Ionuț ŢÂRU si intra Pablo Daniel BRANDÁN
In minutul 76, schimbare, iese atacant Romeo Constantin SURDU si intra Alexandru Octavian IONIȚĂ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Robert CANDREA
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Alexandru Octavian IONIȚĂ (rezervă). In minutul 81 al partidei dintre Viitorul Constanța si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 3 - 1.
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

Ioan FILIP
46’
52’ Claudiu BELU-IORDACHE