Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 7.500

Meciul din data 12.08.2016 dintre echipele FC Botoșani si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 7.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

FC Botoșani: Alexandru ICHIM, Mihai ROMAN I, Florin Constantin PLĂMADĂ, Nicolae Constantin MUȘAT, Deivydas MATULEVIČIUS, Plamen Ivanov ILIEV, George Andrei MIRON, István Sándor FÜLÖP, Victoraș ASTAFEI, Radoslav Bonchev DIMITROV, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Sergiu Cristian POPOVICI, Andrei Alexandru PATACHE, Răzvan GREU, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Lóránd Levente FÜLÖP, Andrei Andonie BURCĂ, Călin Septimiu ALBUȚ.

Fotbal Club FCSB: Vlad Alexandru ACHIM, Florin Lucian TĂNASE, Alexandru TUDORIE, Alin Dorinel TOȘCA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Ovidiu Marian POPESCU, Florin Constantin NIȚĂ, Adnan AGANOVIĆ, Alexandru BOURCEANU, Daniel POPESCU, Gabriel Nicolae ENACHE si rezervele: Robert Alexandru VÂLCEANU, Adrian POPA, Nicolae Claudiu STANCIU, Jugurtha HAMROUN, Valentin Alexandru COJOCARU, Bogdan Alexandru MITREA.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 46, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adnan AGANOVIĆ si intra Jugurtha HAMROUN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu Marian POPESCU si intra Adrian POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Jugurtha HAMROUN (rezervă). In minutul 50 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 63, schimbare, iese extremă dreapta Mihai ROMAN I si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 75, schimbare, iese fundaș central Alexandru ICHIM si intra Lóránd Levente FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (atacant). In minutul 80 al partidei dintre FC Botoșani si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 84, jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 84 in 10 jucatori.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae Constantin MUȘAT si intra Sergiu Cristian POPOVICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Gabriel VAȘVARI 27’
46’ Alexandru TUDORIE