Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Miclos Istvan Nagy (Cluj)
Arbitru observator Florin Hâncu (Brașov)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1000

Meciul din data 15.08.2016 dintre echipele Dinamo București si FC Voluntari se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Miclos Istvan Nagy (Cluj).

Dinamo București: Sergiu Cătălin HANCA, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Ionuț NEDELCEARU, Antun PALIĆ, Valentin Marius LAZĂR, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Dorin ROTARIU, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Mihai Cristian POPESCU, Vlad Alexandru OLTEANU, Daniel Iliuță POPA, Ionuț Daniel ȘERBAN.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Lucian Cristian CAZAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Florin Lucian CERNAT, Venelin FILIPOV, Petre Daniel IVANOVICI, Vasile MAFTEI, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Doru POPADIUC si rezervele: Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Adrian Ionuț BĂLAN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Harlem-Eddy GNOHÉRÉ (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Steliano FILIP (fundaș stânga). In minutul 16 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (extremă stânga). In minutul 26 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 3 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Doru POPADIUC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Ionuț BALAUR
In minutul 69, schimbare, iese atacant Florin Lucian CERNAT si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 73, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 80, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (extremă stânga). In minutul 90+4 al partidei dintre Dinamo București si FC Voluntari, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

3 - 0 Valentin LAZĂR 26’
46’ Laurențiu MARINESCU