Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 300

Meciul din data 14.08.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Andrei Constantinescu (București).

Pandurii Târgu-Jiu: George Marius ȚUCUDEAN, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Christian Udubuesi OBODO, Valentin Dumitru MUNTEANU, David Beniamin LAZAR, Ovidiu Nicolae HEREA, Gordan BUNOZA, Nikola VASILJEVIĆ II, Claudiu Dorian VOICULEŢ si rezervele: Rodemis Dante TRIFU, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Filip MRZLJAK.

CFR 1907 Cluj: Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Davide PETRUCCI, Ionuț Andrei PETELEU, Bryan NOUVIER, Filipe Guterres NASCIMENTO, Andrei Iosif MUREŞAN, Mihai Adrian MINCĂ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, CRISTIAN López Santamaría, Juan CARLOS Real Ruiz si rezervele: Alexandru Cătălin NEAGU, Răzvan HORJ, László HODGYAI.

In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Valentin Dumitru MUNTEANU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș defensiv Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN si intra Filip MRZLJAK
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș dreapta Bryan NOUVIER si intra Alexandru Cătălin NEAGU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra László HODGYAI
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Filip MRZLJAK (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CFR 1907 Cluj, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría (atacant). In minutul 80 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 85, schimbare, iese atacant CRISTIAN López Santamaría si intra Răzvan HORJ