Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Valer Șulea (Brașov)
Spectatori 300

Meciul din data 13.08.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Bogdan Gheorghe (București).

Astra Giurgiu: Alexandru IONIŢĂ II, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Daniel George NICULAE, Daniel Constantin FLOREA, FABRÍCIO Silva Dornellas si rezervele: Cristian Daniel OROŞ, Valentin GHEORGHE, GERALDO Washington Regufe Alves, George Petruț GAVRILAŞ, BOUBACAR Mansaly, Silviu BALAURE, Kristi VANGJELI.

ACS Poli Timișoara: Cătălin Ciprian VRACIU, Daniel Petru VĂDRARIU, Alin Ioan ȘERONI, Cătălin George STRATON, Cristian Dorel SCUTARU, Róbert ELEK, Gabriel CÂNU, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Alin Ionuț CÂRSTOCEA si rezervele: Alexandru Adrian POPOVICI, Mădălin George SMARANDA, Sebastian MAILAT, George Alexandru NEAGU, Deian Cristian SORESCU, Cătălin Petre DOMAN, Cristian BOCŞAN.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 12, Astra Giurgiu - ACS Poli Timișoara, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Róbert ELEK
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Dorel SCUTARU si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Deian Cristian SORESCU
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Ciprian VRACIU si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 65, schimbare, iese fundaș dreapta Alexandru Constantin STAN si intra Kristi VANGJELI
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Adrian POPOVICI (rezervă). In minutul 67 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 72, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Silviu BALAURE
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Sebastian MAILAT
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Marius Marian CROITORU (mijlocaș central). In minutul 77 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu BALAURE
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 90+2 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Astra Giurgiu.

ELEK
11’ Alin ȘERONI
1 - 0 penalty Cristian SĂPUNARU 12’
Júnior MORAIS 14’
42’ Robert ELEK
58’ Cristian SCUTARU