Arbitru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Gabriel Bârjac (Zalău)
Arbitru observator László Sajtos (Sibiu)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 1.000

Meciul din data 22.08.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert George Dumitru (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Gabriel Bârjac (Zalău).

ACS Poli Timișoara: Marius Marian CROITORU, Gabriel CÂNU, Vasile Marius CURILEAC, Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Adrian Florin POPARADU, Cristian Dorel SCUTARU, Alin Ioan ȘERONI, Daniel Petru VĂDRARIU, Deian Cristian SORESCU si rezervele: Cristian BOCŞAN, Harald FRIDRICH, Sebastian MAILAT, Alexandru Adrian POPOVICI, Cătălin Ciprian VRACIU, Cătălin George STRATON, Iulian ROȘU.

CS Universitatea Craiova: Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicolae CALANCEA, Andrei Virgil IVAN, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Nicuşor Silviu BANCU, Apostol Aleksandrov POPOV, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Hristo Evtimov ZLATINSKI, Stephane ACKA si rezervele: Simon Moise MĂZĂRACHE, Andrei Ioan DUMITRAȘ, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, MADSON Henrique Nascimento Santos, Alin Mihai MANEA, Laurențiu POPESCU, Marius Ionuț BRICEAG.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Bogdan Ilie VĂTĂJELU
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Gabriel CÂNU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 45+1, ACS Poli Timișoara - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 46, schimbare, iese atacant Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Simon Moise MĂZĂRACHE
In minutul 61, ACS Poli Timișoara - CS Universitatea Craiova, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru CS Universitatea Craiova de Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Alexandru Adrian POPOVICI
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Nuno Miguel Monteiro ROCHA (extremă stânga). In minutul 68 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, scorul devine 1 - 2.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Marius Marian CROITORU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș dreapta Deian Cristian SORESCU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Apostol Aleksandrov POPOV
In minutul 82, ACS Poli Timișoara - CS Universitatea Craiova, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Andrei Viorel ARTEAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian Dorel SCUTARU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș defensiv Adrian Florin POPARADU si intra Iulian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Cristian BĂRBUȚ (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CS Universitatea Craiova, scorul devine 3 - 2.
In minutul 92, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Vasile Marius CURILEAC

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa ACS Poli Timișoara.

RAMBÉ
12’ Bogdan VĂTĂJELU
Gabriel CÂNU 23’
44’ Hristo ZLATINSKI
1 - 0 penalty Andrei ARTEAN 45+1’