Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Sebastian Stoianov (Constanța)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 1.300

Meciul din data 21.08.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr Constantin Rădulescu. in fata a 1.300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Sebastian Stoianov (Constanța).

CFR 1907 Cluj: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Juan CARLOS Real Ruiz, CRISTIAN López Santamaría, Antonio JAKOLIŠ, Ionuț Justinian LARIE, Mihai Adrian MINCĂ, Andrei Iosif MUREŞAN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Davide PETRUCCI, Ionuț Andrei PETELEU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN si rezervele: Cristian Ionuț BUD, Cornel Alexandru ENE, Răzvan HORJ, Alexandru Traian MARC, Szilard VERES, Alexandru Cătălin NEAGU, Bryan NOUVIER.

Astra Giurgiu: Kristi VANGJELI, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Daniel George NICULAE, Alexandru IONIŢĂ II, Florin LOVIN, Silviu LUNG JR., Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Viorel NICOARĂ, Cristian Daniel OROŞ, Takayuki SETO, FABRÍCIO Silva Dornellas si rezervele: Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Daniel Constantin FLOREA, George Petruț GAVRILAŞ, GERALDO Washington Regufe Alves, Alexandru Constantin STAN, Silviu BALAURE, Denis ALIBEC.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Andrei PETELEU
In minutul 05, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Daniel George NICULAE (atacant). In minutul 09 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 09, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Juan CARLOS Real Ruiz
In minutul 12, CFR 1907 Cluj - Astra Giurgiu, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de CRISTIAN López Santamaría
In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FILIPE Andrade TEIXEIRA
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 60, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Denis ALIBEC
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Cristian Daniel OROŞ
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Viorel NICOARĂ si intra Cristian Ionuţ SĂPUNARU
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Cristian Ionuț BUD
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Tiago Jorge Oliveira LOPES (fundaș dreapta). In minutul 70 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, scorul devine 3 - 1.
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 76, schimbare, iese atacant CRISTIAN López Santamaría si intra Cornel Alexandru ENE
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Davide PETRUCCI (mijlocaș defensiv). In minutul 77 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Astra Giurgiu, scorul devine 4 - 1.
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Cristian Daniel OROŞ si intra Silviu BALAURE
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Bryan NOUVIER
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Kristi VANGJELI
In minutul 90+3, CFR 1907 Cluj - Astra Giurgiu, scor 5 - 1, gol din penalty transformat pentru CFR 1907 Cluj de Davide PETRUCCI

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Ionuț PETELEU 02’
05’ Florin LOVIN
0 - 1 09’ Daniel NICULAE
Juan CARLOS 09’
1 - 1 penalty CRISTIAN 12’
Filipe NASCIMENTO 16’
36’ FILIPE TEIXEIRA
45’ Silviu LUNG Jr.
Juan CARLOS
Cristian BUD
60’
60’ Daniel NICULAE
Denis ALIBEC
62’ Cristian OROŞ
2 - 1 penalty CRISTIAN 63’
64’ Viorel NICOARĂ
Cristian SĂPUNARU
Cristian BUD 66’
68’ Denis ALIBEC
3 - 1 Tiago LOPES 70’
Andrei MUREȘAN 72’
CRISTIAN
Cornel ENE
76’
4 - 1 Davide PETRUCCI 77’
80’ Cristian OROŞ
Silviu BALAURE
Antonio JAKOLIŠ
Bryan NOUVIER
80’
87’ Alexandru IONIȚĂ II
88’ Júnior MORAIS
90+2’ Kristi VANGJELI
5 - 1 penalty Davide PETRUCCI 90+3’