1 - 1

Fotbal Club FCSB - Dinamo Bucharest - 20.08.2016 English version
Data disputării 20.08.2016 - 21:00
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Adrian Radu Ghinguleac (București)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Mircea Călin (București)
Spectatori 27.027

Meciul din data 20.08.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Dinamo București se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 27.027 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Adrian Radu Ghinguleac (București).

Fotbal Club FCSB: Fernando Henrique BOLDRIN, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Marko MOMČILOVIĆ, Bogdan Alexandru MITREA, Florin Constantin NIȚĂ, Adrian POPA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Vlad Alexandru ACHIM, Adnan AGANOVIĆ, Alexandru BOURCEANU, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Ovidiu Marian POPESCU, Alexandru TUDORIE.

Dinamo București: Antun PALIĆ, Dorin ROTARIU, José Antonio ROMERA Navarro, Azer BUŠULADŽIĆ, Ionuț NEDELCEARU, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Marius LAZĂR, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Steliano FILIP, Laurențiu Constantin BRĂNESCU si rezervele: Mihai Cristian POPESCU, Daniel Iliuță POPA, Ionuț Daniel ȘERBAN, Patrick Mihai PETRE, Vlad Alexandru OLTEANU, Jaime Manuel PENEDO Cano.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (extremă dreapta). In minutul 11 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Harlem-Eddy GNOHÉRÉ
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Azer BUŠULADŽIĆ
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de William Douglas DE AMORIM (atacant). In minutul 17 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Dinamo București, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese atacant William Douglas DE AMORIM si intra Vlad Alexandru ACHIM
In minutul 70, schimbare, iese extremă stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Fernando Henrique BOLDRIN si intra Adnan AGANOVIĆ
In minutul 83, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 88, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP. Dinamo București va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Antun PALIĆ si intra Vlad Alexandru OLTEANU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adnan AGANOVIĆ