Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 20.08.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans sil. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marian Balaci (DT Severin) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Marius Nicoară (DT Severin).

ASA Târgu-Mureș: Vlad Călin MORAR, Romeo Constantin SURDU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Benjamin Thomas KUKU, Gabriel Eugen MATEI, Alin DOBROSAVLEVICI, Raul Răzvan COSTIN, Andrei CORDOȘ, Claudiu BELU-IORDACHE, Robert CANDREA, Ianis Alin ZICU si rezervele: Octavian Ronaldo DEACONU, Octavian URSU, Gaston Xavier MENDY, Alexandru Octavian IONIȚĂ, Norbert Sandor FEKETICS, Carlos CHERTES, Adrian Ioan VICIU.

Concordia Chiajna: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Marius George PENA, Cristian Costel MELINTE, Iulian MAMELE, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Marian CRISTESCU, Alexandru Cristian ALBU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alin Florian BULEICĂ, Patrice Emery Fongang FEUSSI si rezervele: Răzvan TINCU, Neluț Stelian ROȘU, Florin Marian RĂSDAN, Milano KOENDERS, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marian Constantin CONSTANTINESCU.

In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian CRISTESCU
In minutul 57, schimbare, iese atacant Vlad Călin MORAR si intra Alexandru Octavian IONIȚĂ
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alexandru Cristian ALBU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alexandru Octavian IONIȚĂ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 74, schimbare, iese fundaș central Cristian Costel MELINTE si intra Milano KOENDERS
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Milano KOENDERS (rezervă). In minutul 78 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Ianis Alin ZICU si intra Norbert Sandor FEKETICS
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Raul Răzvan COSTIN si intra Octavian Ronaldo DEACONU
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Eugen MATEI
In minutul 90+4, schimbare, iese atacant Marius George PENA si intra Cristian Alexandru NOVACEK

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

PENA
53’ Marian CRISTESCU
Vlad MORAR
Alexandru IONIŢĂ I
57’
67’ Alexandru ALBU
Alexandru IONIŢĂ I 68’
70’ Tiberiu SEREDIUC
Neluț ROȘU
74’ Cristian MELINTE