Data disputării 28.08.2016 - 21:00
Stadion Marin Anastasovici
Localitatea Giurgiu
Arbitru Sebastian Colțescu (Craiova)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 1500

Meciul din data 28.08.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Voluntari se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Mircea Mihail Grigoriu (București).

Astra Giurgiu: George Petruț GAVRILAŞ, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Alexandru Constantin STAN, Takayuki SETO, Daniel George NICULAE, Florin LOVIN, GERALDO Washington Regufe Alves, Alexandru IONIŢĂ II, FABRÍCIO Silva Dornellas, Denis ALIBEC, Cristian Ionuţ SĂPUNARU si rezervele: Cristian Daniel OROŞ, Viorel NICOARĂ, Romario Răzvan MOISE, Daniel Constantin FLOREA, Ionuț BOȘNEAG, Constantin Valentin BUDESCU, Silviu BALAURE.

FC Voluntari: Ionuț BALAUR, Doru POPADIUC, Daniel Ionuț NOVAC, Wilfred MOKE Abro, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Mircea Alexandru BORNESCU, Florin Lucian CERNAT, Lucian Cristian CAZAN si rezervele: Hrvoje SPAHIJA, Andrei LUNGU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Dragoș BALAURU, Adrian Ionuț BĂLAN, Gabriel Mihai DEAC, Alexandru Cătălin COMAN.

In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 45, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru IONIŢĂ II
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Laurențiu Nicolae MARINESCU (mijlocaș central). In minutul 49 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, FC Voluntari deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Lucian CERNAT
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru IONIŢĂ II si intra Silviu BALAURE
In minutul 58, schimbare, iese atacant Daniel George NICULAE si intra Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (rezervă). In minutul 64 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Voluntari, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 65, schimbare, iese extremă dreapta Doru POPADIUC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Daniel Ionuț NOVAC
In minutul 73, schimbare, iese atacant Florin Lucian CERNAT si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Andrei LUNGU
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Viorel NICOARĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

Viorel NICOARĂ
45’
Alexandru IONIȚĂ II 48’
0 - 1 49’ Laurențiu MARINESCU
57’ Florin CERNAT
Alexandru IONIȚĂ II
Silviu BALAURE
58’
Daniel NICULAE
Constantin BUDESCU
58’
1 - 1 Constantin BUDESCU 64’
65’ Doru POPADIUC
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
66’ Daniel NOVAC
73’ Florin CERNAT
Adrian BĂLAN
85’ Adrian BĂLAN
86’ Laurențiu MARINESCU