Arbitru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare)
Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Costin Ioan Toma (Piatra Neamț)
Observator Ioan Bogdan (Arad)
Spectatori 700

Meciul din data 27.08.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Pavel Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Dragoș Mihai Iliescu (Craiova).

ACS Poli Timișoara: Cristian BĂRBUȚ, Andrei Viorel ARTEAN, Daniel Petru VĂDRARIU, Alin Ioan ȘERONI, Cătălin Ciprian VRACIU, Cristian Dorel SCUTARU, Alexandru Adrian POPOVICI, Marius Marian CROITORU, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Gabriel CÂNU, Vasile Marius CURILEAC si rezervele: Cristian BOCŞAN, Róbert ELEK, Cătălin George STRATON, Deian Cristian SORESCU, Iulian ROȘU, Sebastian MAILAT.

CFR 1907 Cluj: Mihai Adrian MINCĂ, Antonio JAKOLIŠ, Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, CRISTIAN López Santamaría, Andrei Iosif MUREŞAN, Filipe Guterres NASCIMENTO, Ionuț Andrei PETELEU, Davide PETRUCCI, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Juan CARLOS Real Ruiz si rezervele: Răzvan HORJ, Alexandru Traian MARC, Alexandru Cătălin NEAGU, Bryan NOUVIER, Szilard VERES, Cornel Alexandru ENE, Cristian Ionuț BUD.

GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Gabriel CÂNU (fundaș central). In minutul 36 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Cristian Ionuț BUD
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Ciprian VRACIU si intra Deian Cristian SORESCU
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Antonio JAKOLIŠ si intra Bryan NOUVIER
In minutul 61, schimbare, iese atacant Alexandru Adrian POPOVICI si intra Sebastian MAILAT
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Alexandru Cătălin NEAGU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (rezervă). In minutul 71 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Davide PETRUCCI
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Cristian Dorel SCUTARU si intra Róbert ELEK

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

1 - 0 Gabriel CÂNU 36’
46’ Juan CARLOS
Cristian BUD
Cătălin VRACIU
Deian SORESCU
54’
61’ Antonio JAKOLIŠ
Bryan NOUVIER
Alexandru POPOVICI
Sebastian MAILAT
61’
66’ Filipe NASCIMENTO