Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 7.327

Meciul din data 11.09.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 7.327 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Mircea Orbuleț (București).

Fotbal Club FCSB: Gabriel Sebastian TAMAȘ, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Wilfred MOKE Abro, Bogdan Alexandru MITREA, Gabriel Nicolae ENACHE, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru BOURCEANU, Fernando Henrique BOLDRIN, Florin Lucian TĂNASE, Alin Dorinel TOȘCA si rezervele: Antonio JAKOLIŠ, Alexandru TUDORIE, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ovidiu Marian POPESCU, Sulley Ali Sariki MUNIRU, William Douglas DE AMORIM, Adnan AGANOVIĆ.

Astra Giurgiu: Takayuki SETO, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Daniel George NICULAE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Alexandru IONIŢĂ II, GERALDO Washington Regufe Alves, Denis ALIBEC, FABRÍCIO Silva Dornellas, Florin LOVIN si rezervele: Alexandru Constantin STAN, Cristian Daniel OROŞ, Viorel NICOARĂ, Silviu BALAURE, George Petruț GAVRILAŞ, Damien BOUDJEMAA, Constantin Valentin BUDESCU.

In minutul 13, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, FABRÍCIO Silva Dornellas
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Henrique BOLDRIN (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Astra Giurgiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra Damien BOUDJEMAA
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Wilfred MOKE Abro si intra William Douglas DE AMORIM
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Daniel George NICULAE si intra Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, William Douglas DE AMORIM
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga FILIPE Andrade TEIXEIRA si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Bojan GOLUBOVIĆ si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 89, jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Astra Giurgiu ramane din minutul 89 in 10 jucatori.
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

NICULAE
13’ GERALDO ALVES
39’ Silva Dornellas FABRÍCIO
1 - 0 Fernando BOLDRIN 45’
46’ Florin LOVIN
Damien BOUDJEMAA
Wilfred MOKE
William DE AMORIM
52’
Florin TĂNASE
Ovidiu POPESCU
52’
58’ Daniel NICULAE
Constantin BUDESCU
67’ Júnior MORAIS
67’ Constantin BUDESCU