Data disputării 09.09.2016 - 20:30
Stadion Gaz Metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Radu Petrescu (București)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), Andrei Constantinescu (București)
Arbitru observator Zoltan Szekely (Baia Mare)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 2000

Meciul din data 09.09.2016 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), Andrei Constantinescu (București).

Gaz metan Mediaș: ERIC de Oliveira Pereira, Iulian Lucian CRISTEA, Valentin Iulian CREȚU, Mircea Ionuț AXENTE, Alexandru Doru GREAB, Radu Neculai ZAHARIA, Jasmin TRTOVAC, Roberto ROMEO, Alexandru MUNTEANU, Azdren LLULLAKU, Aleksandar ŠUŠNJAR si rezervele: Cristian DANCI, Ionuț Arghir BUZEAN, Ovidiu Alexandru BIC, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ciprian Cătălin PETRE, Sabin Dănuț LUPU, Cristian GAVRA.

Pandurii Târgu-Jiu: Valentin Dumitru MUNTEANU, Cătălin Florin HLISTEI, Marian PLEAȘCĂ, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Claudiu Dorian VOICULEŢ, George Marius ȚUCUDEAN, Filip MRZLJAK, David Beniamin LAZAR, Constantin GRECU, Jordy BUIJS si rezervele: Andrei Ovidiu PIȚIAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Răzvan Marian STANCA, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Ovidiu Nicolae HEREA, Liviu Ion ANTAL, Valentin Marius ALEXANDRU.

In minutul 09, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 21, Gaz metan Mediaș - Pandurii Târgu-Jiu, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Cătălin Florin HLISTEI
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 34 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 43 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Roberto ROMEO si intra Ionuț Arghir BUZEAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Iulian Lucian CRISTEA si intra Ovidiu Alexandru BIC
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Cristian GAVRA
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Florin HLISTEI si intra Andrei Ovidiu PIȚIAN
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jasmin TRTOVAC
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Liviu Ion ANTAL
In minutul 77, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Andrei Ovidiu PIȚIAN. Pandurii Târgu-Jiu va trebui sa trebui sa joace restul de 13 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Filip MRZLJAK (mijlocaș defensiv). In minutul 90+4 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 1 - 3.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

ȚUCUDEAN
09’ Claudiu VOICULEŢ
Ovidiu HEREA
1 - 0 penalty Azdren LLULLAKU 21’
21’ Cătălin Florin HLISTEI
1 - 1 34’ George ȚUCUDEAN
1 - 2 43’ George ȚUCUDEAN
Roberto ROMEO
Ionuț BUZEAN
46’
Iulian CRISTEA
Ovidiu BIC
46’
Alexandru MUNTEANU
Cristian GAVRA
60’
60’ Cătălin Florin HLISTEI
Andrei PIȚIAN
Jasmin TRTOVAC 69’
69’ Ovidiu HEREA
72’ Valentin MUNTEANU