Arbitri asistenţi Gabriel Bârjac (Zalău), Marius Cristian Marchidanu (Brăila)
Arbitru observator Cristian Nica (Ploiești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 5.000

Meciul din data 12.09.2016 dintre echipele ASA Târgu-Mureș si Dinamo București se disputa in localitatea Târgu Mureș pe stadionul Trans Sil. in fata a 5.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Cătălin Gaman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Gabriel Bârjac (Zalău), Marius Cristian Marchidanu (Brăila).

ASA Târgu-Mureș: Gabriel Eugen MATEI, Ianis Alin ZICU, Romeo Constantin SURDU, Gabriel Stelian MUREŞAN, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Benjamin Thomas KUKU, Alin DOBROSAVLEVICI, Norbert Sandor FEKETICS, Andrei CORDOȘ, Robert CANDREA, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: Adrian Ioan VICIU, Vlad Călin MORAR, Alexandru Octavian IONIȚĂ, Gaston Xavier MENDY, Octavian Ronaldo DEACONU, Emil Cosmin DICĂ, Andrei Cosmin CIOLACU.

Dinamo București: Harlem-Eddy GNOHÉRÉ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Dorin ROTARIU, Azer BUŠULADŽIĆ, Sergiu Cătălin HANCA, Valentin Marius LAZĂR, Ionuț NEDELCEARU, Maximiliano Fernando OLIVA, Antun PALIĆ, Mihai Cristian POPESCU, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Adam NEMEC, Dan Nicolae NISTOR, Vlad Alexandru OLTEANU, Daniel Iliuță POPA, Alberto COBREA, Ionuț Daniel ȘERBAN.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Benjamin Thomas KUKU
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Antun PALIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (extremă dreapta). In minutul 60 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra Dan Nicolae NISTOR
In minutul 61, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Vlad Călin MORAR
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș dreapta Norbert Sandor FEKETICS si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Azer BUŠULADŽIĆ
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Maximiliano Fernando OLIVA
In minutul 76, schimbare, iese atacant Harlem-Eddy GNOHÉRÉ si intra Adam NEMEC
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ianis Alin ZICU (mijlocaș central). In minutul 77 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Dinamo București, ASA Târgu-Mureș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Robert CANDREA si intra Emil Cosmin DICĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, João Pedro MINGOTE Ribeiro
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Mihai Cristian POPESCU
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ianis Alin ZICU (mijlocaș central). In minutul 87 al partidei dintre ASA Târgu-Mureș si Dinamo București, scorul devine 2 - 1.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ianis Alin ZICU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Laurențiu Constantin BRĂNESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

Thomas KUKU 19’
21’ Antun PALIĆ
0 - 1 60’ Dorin ROTARIU
61’ Sergiu HANCA
Dan NISTOR
Thomas KUKU
Vlad MORAR
61’
Norbert FEKETICS
Andrei CIOLACU
70’
71’ Azer BUŠULADŽIĆ
76’ Maximiliano Fernando OLIVA
76’ Harlem GNOHÉRÉ
Adam NEMEC
1 - 1 Ianis ZICU 77’
Robert CANDREA
Emil DICĂ
78’
Pedro MINGOTE 80’
Andrei CIOLACU 83’
84’ Mihai Cristian POPESCU
2 - 1 Ianis ZICU 87’
Claudiu BELU-IORDACHE 89’
Ianis ZICU 90+4’
90+4’ Laurențiu BRĂNESCU