Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Sibiu), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Nicolae Marodin (București)
Observator Cătălin Popa (Vaslui)
Spectatori 3000

Meciul din data 11.09.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si FC Botoșani se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Sibiu), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

FC Politehnica Iași: Marius Ovidiu MIHALACHE, Branko GRAHOVAC, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Andrei CRISTEA, Alexandru Teofil CIUCUR, Lukács BŐLE, Milan MITIĆ, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Alexandru ȚIGĂNAȘU, Ionuț Cosmin VOICU, Gianmarco PICCIONI si rezervele: Alessandro CAPARCO, Vasile GHEORGHE, Mădălin Marius CIUCĂ, Alexandru BOICIUC, Daisuke Caumanday SATO, Mădălin Florin MARTIN, Marian TÂRȘĂ.

FC Botoșani: George Andrei MIRON, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Andrei Alexandru PATACHE, Sergiu Cristian POPOVICI, Gabriel Cristian VAŞVARI, Plamen Ivanov ILIEV, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, István Sándor FÜLÖP, Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Florin Constantin PLĂMADĂ, Mihai ROMAN I, WILLIE Hortencio Barbosa, Deivydas MATULEVIČIUS, Lóránd Levente FÜLÖP, Stelian Nicolae CUCU, Călin Septimiu ALBUȚ.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș central). In minutul 16 al partidei dintre FC Politehnica Iași si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Marius Ovidiu MIHALACHE
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Andrei CRISTEA
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Teofil CIUCUR si intra Vasile GHEORGHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Marian TÂRȘĂ
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 56, schimbare, iese atacant Andrei Mihai HERGHELIGIU si intra Mihai ROMAN I
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Mihai Cătălin BORDEIANU si intra Stelian Nicolae CUCU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Deivydas MATULEVIČIUS
In minutul 84, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Victoraș ASTAFEI
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 90+4, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 90+4 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Botoșani.

Cosmin FRĂSINESCU 22’
31’ George MIRON
Andrei CRISTEA 40’
45+1’ Cătălin GOLOFCA
Alexandru CIUCUR
Vasile GHEORGHE
46’
Cătălin ȘTEFĂNESCU
marian_tarsa TÂRȘĂ
46’
54’ Andrei BURCĂ
56’ Andrei HERGHELIGIU
Mihai ROMAN
Ionuţ VOICU 61’
69’ Mihai BORDEIANU
Stelian CUCU
79’ Cătălin GOLOFCA
Deivydas MATULEVIČIUS
Andrei CRISTEA
Alexandru BOICIUC
84’
90+1’ Victoraș ASTAFEI