Data disputării 12.09.2016 - 18:00
Stadion Central
Localitatea Ovidiu
Arbitru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe)
Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 1200

Meciul din data 12.09.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 1200 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

Viitorul Constanța: Kévin BOLI, Răzvan MARIN, Gabriel Cristian IANCU, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Cătălin CARP, Alexandru BUZBUCHI, Pablo Daniel BRANDÁN, Romario Sandu BENZAR, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Florin Flavius PURECE si rezervele: Carlo CASAP, Alexandru Iulian STOICA, Sorin Nicușor RĂDOI, Victor Teodor RÂMNICEANU, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Bogdan MITACHE.

Concordia Chiajna: Marian CRISTESCU, Milano KOENDERS, Cristian Costel MELINTE, Marius George PENA, Neluț Stelian ROȘU, Raul Răzvan COSTIN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alexandru Cristian ALBU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alin Florian BULEICĂ, Lucian George ASANACHE.

In minutul 01, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cătălin CARP
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Milano KOENDERS
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Raul Răzvan COSTIN
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Kévin BOLI
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (atacant). In minutul 46 al partidei dintre Viitorul Constanța si Concordia Chiajna, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin CARP si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Bogdan Nicolae BUCURICĂ
In minutul 67, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Alexandru Iulian STOICA
In minutul 70, schimbare, iese fundaș central Alexandru Cristian ALBU si intra Răzvan TINCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (atacant). In minutul 72 al partidei dintre Viitorul Constanța si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Milano KOENDERS si intra Alin Florian BULEICĂ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Sorin Nicușor RĂDOI
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Neluț Stelian ROȘU si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Alin Florian BULEICĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marius George PENA (extremă stânga). In minutul 89 al partidei dintre Viitorul Constanța si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.