Arbitri asistenţi Valentin Avram (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Ion Cățoi (București)
Spectatori 4000

Meciul din data 18.09.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 4000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Horațiu Mircea Feșnic (Cluj) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București), Florin Păunescu (Rm Vâlcea).

CS Universitatea Craiova: KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Apostol Aleksandrov POPOV, Simon Moise MĂZĂRACHE, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, MADSON Henrique Nascimento Santos, Andrei Virgil IVAN, Nicolae CALANCEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU, Stephane ACKA si rezervele: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Laurențiu POPESCU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Alin Mihai MANEA, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Marius Ionuț BRICEAG.

Concordia Chiajna: Alin Florian BULEICĂ, Milano KOENDERS, Cristian Costel MELINTE, Marius George PENA, Neluț Stelian ROȘU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Marian CRISTESCU, Raul Răzvan COSTIN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Bogdan Nicolae BUCURICĂ si rezervele: Tiberiu Andrei SEREDIUC, Răzvan TINCU, Robert Dumitru RĂDUCANU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Virgil Andrei DRĂGHIA, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Lucian George ASANACHE.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Milano KOENDERS
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Stephane ACKA
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Milano KOENDERS si intra Răzvan TINCU
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Simon Moise MĂZĂRACHE (atacant). In minutul 53 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Costel MELINTE
In minutul 56, schimbare, iese fundaș central Cristian Costel MELINTE si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Neluț Stelian ROȘU si intra Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Nicuşor Silviu BANCU si intra GUSTAVO Di Mauro Vagenin
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian Constantin CONSTANTINESCU (rezervă). In minutul 75 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 85, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN

PENA
23’ Milano KOENDERS
28’ Neluț ROȘU
Stephane ACKA 36’
Alexandru BĂLUȚĂ 39’
46’ Milano KOENDERS
Răzvan TINCU
50’ Răzvan GRĂDINARU
1 - 0 Simon MĂZĂRACHE 53’
55’ Cristian MELINTE
56’ Cristian MELINTE
Tiberiu SEREDIUC
Alexandru BĂLUȚĂ
Hristo ZLATINSKI
65’
68’ Ștefan BĂRBOIANU
73’ Neluț ROȘU
Marian CONSTANTINESCU
Nicuşor BANCU
Vagenin GUSTAVO
74’
1 - 1 75’ Marian CONSTANTINESCU
Silveira KAY 78’
Simon MĂZĂRACHE
RAMBÉ
85’
90+1’ Cristian BĂLGRĂDEAN