FC Botoșani - Viitorul Constanța - 16.09.2016 English version
Data disputării 16.09.2016 - 18:00
Localitatea Botoșani
Arbitru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea)
Arbitri asistenţi Adrian Radu Ghinguleac (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 16.09.2016 dintre echipele FC Botoșani si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Rm Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Radu Ghinguleac (București), George Florin Neacșu (Câmpulung Mus).

FC Botoșani: Mihai ROMAN I, Sergiu Cristian POPOVICI, Andrei Alexandru PATACHE, George Andrei MIRON, Deivydas MATULEVIČIUS, Plamen Ivanov ILIEV, István Sándor FÜLÖP, Stelian Nicolae CUCU, Andrei Andonie BURCĂ, Victoraș ASTAFEI, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Lóránd Levente FÜLÖP, Florin Constantin PLĂMADĂ, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Róbert ELEK, Mihai Cătălin BORDEIANU, Călin Septimiu ALBUȚ, WILLIE Hortencio Barbosa.

Viitorul Constanța: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Alex Tchuimeni NIMELY, Bogdan MITACHE, Daniel LÓPEZ Albés, Gabriel Cristian IANCU, Cătălin CARP, Aurelian Ionuț CHIȚU, Pablo Daniel BRANDÁN, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Alexandru Iulian STOICA, Sorin Nicușor RĂDOI, Florin Flavius PURECE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florinel Teodor COMAN, Alexandru BUZBUCHI, Robert George HODOROGEA.

GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Aurelian Ionuț CHIȚU (atacant). In minutul 13 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Gabriel Cristian IANCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (mijlocaș dreapta). In minutul 39 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, FC Botoșani reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Alexandru Iulian STOICA
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, István Sándor FÜLÖP
In minutul 52, jucatorul echipei FC Botoșani, George Andrei MIRON a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 52 in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese extremă dreapta Mihai ROMAN I si intra Cătălin Gheorghiță GOLOFCA
In minutul 64, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan MITACHE si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta István Sándor FÜLÖP si intra Florin Constantin PLĂMADĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin CARP si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alex Tchuimeni NIMELY (extremă stânga). In minutul 74 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 1 - 2.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Viitorul Constanța.

George MIRON 24’
38’ Gabriel Cristian IANCU
1 - 1 István FÜLÖP 39’
46’ Gabriel Cristian IANCU