Arbitri asistenţi Mircea Mihail Grigoriu (București), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 2746

Meciul din data 17.09.2016 dintre echipele Dinamo București si FC Politehnica Iași se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2746 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Mihail Grigoriu (București), Aurel Oniță (Constanța).

Dinamo București: Luka MARIĆ, Antun PALIĆ, Adam NEMEC, Dan Nicolae NISTOR, Ionuț NEDELCEARU, Valentin Marius LAZĂR, Steliano FILIP, Azer BUŠULADŽIĆ, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Dorin ROTARIU, José Antonio ROMERA Navarro si rezervele: Daniel Iliuță POPA, Jaime Manuel PENEDO Cano, Vlad Alexandru OLTEANU, Maximiliano Fernando OLIVA, Sergiu Cătălin HANCA, Mihai Cristian POPESCU, Ionuț Daniel ȘERBAN.

FC Politehnica Iași: Alexandru ȚIGĂNAȘU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Milan MITIĆ, Daisuke Caumanday SATO, Gianmarco PICCIONI, Branko GRAHOVAC, Mădălin Marius CIUCĂ, Vasile GHEORGHE, Lukács BŐLE, Gabriel BOSOI, Cosmin Valentin FRĂSINESCU si rezervele: Marian TÂRȘĂ, Ante ŠARIĆ, Marius CHELARU, Alexandru Teofil CIUCUR, Narcis Iulian BĂDIC, Alexandru BOICIUC, Alessandro CAPARCO.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Luka MARIĆ (fundaș central). In minutul 14 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (extremă stânga). In minutul 17 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, scorul devine 2 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Gianmarco PICCIONI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU si intra Alexandru BOICIUC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Alexandru Teofil CIUCUR
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Adam NEMEC (atacant). In minutul 55 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Lukács BŐLE si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 64, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Daniel Iliuță POPA
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gianmarco PICCIONI (atacant). In minutul 64 al partidei dintre Dinamo București si FC Politehnica Iași, scorul devine 3 - 1.
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș stânga Antun PALIĆ si intra Mihai Cristian POPESCU
In minutul 85, schimbare, iese extremă dreapta Dorin ROTARIU si intra Sergiu Cătălin HANCA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

2 - 0 Valentin LAZĂR 17’
38’ Gianmarco PICCIONI
46’ Cătălin ȘTEFĂNESCU