Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Vlad Bârleanu (București)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Dan Potocianu (Reșița)
Spectatori 700

Meciul din data 16.09.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra Neamț), Vlad Bârleanu (București).

Pandurii Târgu-Jiu: Liviu Ion ANTAL, George Marius ȚUCUDEAN, Nikola VASILJEVIĆ II, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Marian PLEAȘCĂ, Valentin Dumitru MUNTEANU, David Beniamin LAZAR, Cătălin Florin HLISTEI, Constantin GRECU, Jordy BUIJS si rezervele: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Rodemis Dante TRIFU, Răzvan Marian STANCA, Christian Udubuesi OBODO, Ovidiu Nicolae HEREA, Valentin Marius ALEXANDRU, Adelin Shiva PÂRCĂLABU.

ASA Târgu-Mureș: Adrian Dumitru BORZA, Robert CANDREA, Andrei CORDOȘ, Emil Cosmin DICĂ, Alin DOBROSAVLEVICI, Claudiu BELU-IORDACHE, Benjamin Thomas KUKU, Gabriel Eugen MATEI, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Gabriel Stelian MUREŞAN, Ianis Alin ZICU si rezervele: Alexandru Octavian IONIȚĂ, Carlos CHERTES, Andrei Cosmin CIOLACU, Octavian Ronaldo DEACONU, Gaston Xavier MENDY, Romeo Constantin SURDU, Adrian Ioan VICIU.

In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nikola VASILJEVIĆ II
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Robert CANDREA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Robert CANDREA si intra Romeo Constantin SURDU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Adrian Dumitru BORZA si intra Andrei Cosmin CIOLACU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Florin HLISTEI si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Dumitru MUNTEANU si intra Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Alexandru Ilie RĂUŢĂ
In minutul 66, Pandurii Târgu-Jiu - ASA Târgu-Mureș, scorul este 1 - 0. Autogol, inscris de Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 72, schimbare, iese atacant Benjamin Thomas KUKU si intra Alexandru Octavian IONIȚĂ
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Emil Cosmin DICĂ
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Ion ANTAL si intra Christian Udubuesi OBODO
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Alexandru Octavian IONIȚĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, David Beniamin LAZAR

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Nikola VASILJEVIĆ 27’
33’ Robert CANDREA
46’ Robert CANDREA
Romeo SURDU
46’ Adrian BORZA
Andrei CIOLACU
Cătălin Florin HLISTEI
Rodemis TRIFU
57’
Valentin MUNTEANU
Ovidiu HEREA
57’
Alexandru RĂUŢĂ 61’
1 - 0 66’ autogol Claudiu BELU-IORDACHE
72’ Thomas KUKU
Alexandru IONIŢĂ I
75’ Emil DICĂ
Liviu ANTAL
Christian OBODO
82’
88’ Alexandru IONIŢĂ I