Arbitri asistenţi Miclos Istvan Nagy (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Constantin Ștefan (București)
Observator Cristian Vasc (Tg Lăpuș)
Spectatori 100

Meciul din data 19.09.2016 dintre echipele Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Cluj Arena. in fata a 100 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Istvan Nagy (Cluj), Mihai Marius Marica (Bistrița).

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Silviu LUNG JR., Florin LOVIN, Vlatko LAZIĆ, Silviu BALAURE, Denis ALIBEC, Takayuki SETO, FILIPE Andrade TEIXEIRA, Cristian Ionuţ SĂPUNARU, Alexandru Constantin STAN, Cristian Daniel OROŞ si rezervele: Viorel NICOARĂ, Romario Răzvan MOISE, George Petruț GAVRILAŞ, Daniel Constantin FLOREA, FABRÍCIO Silva Dornellas, Damien BOUDJEMAA, BOUBACAR Mansaly.

Gaz metan Mediaș: Dario RUGAŠEVIĆ, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Aleksandar ŠUŠNJAR, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Azdren LLULLAKU, Cristian GAVRA, ERIC de Oliveira Pereira, Cristian DANCI, Ovidiu Alexandru BIC, Valentin Iulian CREȚU si rezervele: Ciprian Cătălin PETRE, Darius Dumitru OLARU, Alexandru MUNTEANU, Iulian Lucian CRISTEA, Ionuț Arghir BUZEAN, Mircea Ionuț AXENTE.

In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aleksandar ŠUŠNJAR
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Florin LOVIN
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Florin LOVIN si intra Damien BOUDJEMAA
In minutul 66, schimbare, iese extremă dreapta Cristian GAVRA si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Azdren LLULLAKU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (extremă stânga). In minutul 71 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (extremă stânga). In minutul 79 al partidei dintre Astra Giurgiu si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 2.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș dreapta Silviu BALAURE si intra Romario Răzvan MOISE
In minutul 80, schimbare, iese atacant ERIC de Oliveira Pereira si intra Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian DANCI
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Alexandru MUNTEANU
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș central Cristian DANCI si intra Darius Dumitru OLARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

ERIC
41’ Aleksandar ŠUŠNJAR
Florin LOVIN 42’
55’ ERIC
Constantin BUDESCU
Daniel FLOREA
62’
Florin LOVIN
Damien BOUDJEMAA
62’
66’ Cristian GAVRA
Alexandru MUNTEANU
68’ Azdren LLULLAKU
0 - 1 71’ Azdren LLULLAKU
Denis ALIBEC 74’
0 - 2 79’ Azdren LLULLAKU
Silviu BALAURE
Romario MOISE
79’
80’ ERIC
Iulian CRISTEA
82’ Cristian DANCI
82’ Alexandru MUNTEANU
90+1’ Cristian DANCI