Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Marius Nicoară (DT Severin)
Arbitru observator Ioan Onicaș (Zalău)
Observator Viorel Ilinca (Pitești)
Spectatori 12.000

Meciul din data 18.09.2016 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinişanu. in fata a 12.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Marius Nicoară (DT Severin).

ACS Poli Timișoara: Bogdan Adrian STRĂUȚ, Cătălin Petre DOMAN, Leopold NOVAK, Pedro HENRIQUE de Santana Almeida, Fernando LLORENTE Mañas, Marius Marian CROITORU, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN, Cristian Dorel SCUTARU, Cătălin George STRATON, Andrei Viorel ARTEAN si rezervele: Alexandru Adrian POPOVICI, Iulian ROȘU, Sebastian MAILAT, Harald FRIDRICH, Octavian DRĂGHICI, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Vasile Marius CURILEAC.

Fotbal Club FCSB: Wilfred MOKE Abro, Vlad Alexandru ACHIM, Adnan AGANOVIĆ, William Douglas DE AMORIM, Bojan GOLUBOVIĆ, Antonio JAKOLIŠ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Florin Constantin NIȚĂ, Adrian POPA, Alin Dorinel TOȘCA, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Fernando Henrique BOLDRIN, Alexandru BOURCEANU, Bogdan Alexandru MITREA, Ovidiu Marian POPESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Alexandru TUDORIE.

In minutul 07, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Andrei Viorel ARTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș central). In minutul 08 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Antonio JAKOLIŠ
In minutul 48, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sulley Ali Sariki MUNIRU si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 48, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 54, schimbare, iese atacant Pedro HENRIQUE de Santana Almeida si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 71, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Lucian TĂNASE
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Ovidiu Marian POPESCU
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Marius Marian CROITORU si intra Sebastian MAILAT
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Fernando LLORENTE Mañas

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

0 - 1 08’ Florin TĂNASE
18’ Antonio JAKOLIŠ
48’ Sulley MUNIRU
Alexandru BOURCEANU
48’ Vlad ACHIM
Fernando BOLDRIN
Pedro HENRIQUE
Alexandru POPOVICI
54’
61’ William DE AMORIM