Arbitri asistenţi Bogdan Gheorghe (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Octavian Goga (Brașov)
Spectatori 3000

Meciul din data 17.09.2016 dintre echipele CFR 1907 Cluj si FC Voluntari se disputa in localitatea Cluj pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Bogdan Gheorghe (București), Ciprian Florin Danșa (Oradea).

CFR 1907 Cluj: Filipe Guterres NASCIMENTO, Laurențiu Daniel RUS, Cristian Ionuț BUD, Ionuț Andrei PETELEU, Bryan NOUVIER, Mihai Adrian MINCĂ, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Ionuț Justinian LARIE, Tomislav GOMELT, Răzvan HORJ, Juan CARLOS Real Ruiz si rezervele: Billel OMRANI, Alexandru Traian MARC, Cornel Alexandru ENE, Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Tomislav ŠORŠA, Andrei Simion TÂNC.

FC Voluntari: Doru POPADIUC, Florin Dorin ACSINTE, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC, Vasile MAFTEI, Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Florin Lucian CERNAT, Mircea Alexandru BORNESCU, Ionuț BALAUR si rezervele: Hrvoje SPAHIJA, Lucian Cristian CAZAN, Andrei LUNGU, Alexandru Cătălin COMAN, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 04 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Voluntari, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Filipe Guterres NASCIMENTO
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Răzvan HORJ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 51 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Voluntari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sorin Mădălin TĂBĂCARIU si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Filipe Guterres NASCIMENTO si intra Tomislav ŠORŠA
In minutul 67, schimbare, iese atacant Florin Lucian CERNAT si intra Andrei LUNGU
In minutul 71, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Billel OMRANI
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Billel OMRANI (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Voluntari, scorul devine 4 - 0.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Cornel Alexandru ENE
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Tomislav GOMELT (mijlocaș defensiv). In minutul 90+3 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si FC Voluntari, scorul devine 5 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

1 - 0 Cristian BUD 04’
12’ Florin ACSINTE
Filipe NASCIMENTO 25’
Răzvan HORJ 45’
46’ Doru POPADIUC
Mihai CĂPĂȚÂNĂ
2 - 0 Cristian BUD 51’
54’ Sorin TĂBĂCARIU
Adrian BĂLAN
3 - 0 Cristian BUD 58’
Filipe NASCIMENTO
Tomislav ŠORŠA
59’
67’ Florin CERNAT
Andrei LUNGU
Cristian BUD
Billel OMRANI
71’
4 - 0 Billel OMRANI 73’
Juan CARLOS
Cornel ENE
84’
Tiago LOPES 90+1’
90+2’ Mihai CĂPĂȚÂNĂ
5 - 0 Tomislav GOMELT 90+3’