Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Iulian Radu (București)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Viorel Anghelinei (Galați)
Spectatori 2000

Meciul din data 21.09.2016 dintre echipele FC Voluntari si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea Voluntari pe stadionul Anghel Iordănescu. in fata a 2000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Iulian Radu (București).

FC Voluntari: Hrvoje SPAHIJA, Doru POPADIUC, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Vasile MAFTEI, Andrei LUNGU, Petre Daniel IVANOVICI, Daniel Ionuț NOVAC, Alexandru Cătălin COMAN, Florin Lucian CERNAT, Mircea Alexandru BORNESCU, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Venelin FILIPOV, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Lucian Cristian CAZAN, Adrian Ionuț BĂLAN, Dragoș BALAURU, Ionuț BALAUR.

CS Universitatea Craiova: Stephane ACKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Apostol Aleksandrov POPOV, Nicuşor Silviu BANCU, MADSON Henrique Nascimento Santos, Simon Moise MĂZĂRACHE, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Andrei Virgil IVAN, Nicolae CALANCEA, Marius Ionuț BRICEAG si rezervele: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Laurențiu POPESCU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Olivian Laurențiu SURUGIU, Alin Mihai MANEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça.

In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Andrei LUNGU
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, MADSON Henrique Nascimento Santos
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga GUSTAVO Di Mauro Vagenin si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central MADSON Henrique Nascimento Santos si intra Hristo Evtimov ZLATINSKI
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș dreapta Doru POPADIUC si intra Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș central Nicuşor Silviu BANCU si intra Olivian Laurențiu SURUGIU
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Hrvoje SPAHIJA
In minutul 80, schimbare, iese atacant Florin Lucian CERNAT si intra Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Adrian Ionuț BĂLAN
In minutul 90+1, schimbare, iese mijlocaș central Laurențiu Nicolae MARINESCU si intra Sorin Mădălin TĂBĂCARIU
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (mijlocaș dreapta). In minutul 90+6 al partidei dintre FC Voluntari si CS Universitatea Craiova, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 0 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.