Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța)
Arbitru observator Alexandru Deaconu (București)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 3.063

Meciul din data 22.09.2016 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. in fata a 3.063 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui), Aurel Oniță (Constanța).

Fotbal Club FCSB: Florin Lucian TĂNASE, Alin Dorinel TOȘCA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Adrian POPA, Florin Constantin NIȚĂ, Bojan GOLUBOVIĆ, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Fernando Henrique BOLDRIN, Adnan AGANOVIĆ, Wilfred MOKE Abro si rezervele: Alexandru TUDORIE, Vlad Alexandru ACHIM, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Daniel POPESCU, Marko MOMČILOVIĆ, Antonio JAKOLIŠ, Alexandru BOURCEANU.

CFR 1907 Cluj: Mihai Adrian MINCĂ, Cristian Ionuț BUD, Juan CARLOS Real Ruiz, Răzvan HORJ, Ionuț Justinian LARIE, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Filipe Guterres NASCIMENTO, Bryan NOUVIER, Ionuț Andrei PETELEU, Laurențiu Daniel RUS, Tomislav ŠORŠA si rezervele: Alexandru Cătălin CHIRIȚĂ, Cornel Alexandru ENE, Alexandru Traian MARC, Alexandru Cătălin NEAGU, Billel OMRANI, Andrei Simion TÂNC.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 12 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Florin Lucian TĂNASE (mijlocaș central). In minutul 20 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 20, schimbare, iese fundaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Marko MOMČILOVIĆ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru BOURCEANU
In minutul 54, schimbare, iese mijlocaș defensiv Fernando Henrique BOLDRIN si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Cristian Ionuț BUD (atacant). In minutul 63 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CFR 1907 Cluj, scorul devine 1 - 2.
In minutul 70, schimbare, iese atacant Cristian Ionuț BUD si intra Billel OMRANI
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Juan CARLOS Real Ruiz si intra Cornel Alexandru ENE
In minutul 77, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 77 in 10 jucatori.
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș dreapta Tomislav ŠORŠA si intra Andrei Simion TÂNC

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.