Arbitri asistenţi Sebastian Stoianov (Constanța), Alexandru Vodă (Alba Iulia)
Arbitru observator Ioan Costin Toma (Piatra Neamț)
Observator Imilian Șerbănică (Bragadiru)
Spectatori 1000

Meciul din data 22.09.2016 dintre echipele Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. in fata a 1000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Iulian Dima (București) impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Stoianov (Constanța), Alexandru Vodă (Alba Iulia).

Gaz metan Mediaș: Răzvan Neculaie PLEȘCA, Alexandru MUNTEANU, Azdren LLULLAKU, ERIC de Oliveira Pereira, Valentin Iulian CREȚU, Ionuț Arghir BUZEAN, Ovidiu Alexandru BIC, Mircea Ionuț AXENTE, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA, Aleksandar ŠUŠNJAR si rezervele: Iulian Lucian CRISTEA, Ciprian Cătălin PETRE, Darius Dumitru OLARU, Cristian GAVRA, Cristian DANCI, Dario RUGAŠEVIĆ.

ACS Poli Timișoara: Cristian Dorel SCUTARU, Cătălin George STRATON, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alexandru Adrian POPOVICI, Leopold NOVAK, Fernando LLORENTE Mañas, Cătălin Petre DOMAN, Cristian BĂRBUȚ, Cristian BOCŞAN, Andrei Viorel ARTEAN, Alin Ionuț CÂRSTOCEA si rezervele: Mădălin George SMARANDA, Alin Ioan ȘERONI, Iulian ROȘU, Sebastian MAILAT, George Alexandru NEAGU, Octavian DRĂGHICI, Marius Marian CROITORU.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cătălin Petre DOMAN
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Alexandru Adrian POPOVICI (atacant). In minutul 30 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Cristian GAVRA
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA
In minutul 58, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Ciprian Cătălin PETRE
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Iulian ROȘU
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Azdren LLULLAKU (mijlocaș stânga). In minutul 71 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si ACS Poli Timișoara, Gaz metan Mediaș reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 75, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 75 in 10 jucatori.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ovidiu Alexandru BIC si intra Iulian Lucian CRISTEA
In minutul 88, schimbare, iese atacant Alexandru Adrian POPOVICI si intra Octavian DRĂGHICI
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Aleksandar ŠUŠNJAR
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, ERIC de Oliveira Pereira
In minutul 90+3, schimbare, iese mijlocaș stânga Cătălin Petre DOMAN si intra George Alexandru NEAGU
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Octavian DRĂGHICI

POPOVICI
24’ Cristian BĂRBUȚ
28’ Cătălin DOMAN
0 - 1 30’ Alexandru POPOVICI
Alexandru MUNTEANU
Cristian GAVRA
46’
Radu ZAHARIA 52’
Mircea AXENTE
Ciprian PETRE
58’
60’ Alin CÂRSTOCEA
Iulian ROȘU
1 - 1 Azdren LLULLAKU 71’
Radu ZAHARIA 75’
Ovidiu BIC
Iulian CRISTEA
78’
88’ Alexandru POPOVICI
Octavian DRĂGHICI
Aleksandar ŠUŠNJAR 89’
ERIC 90+1’
90+3’ Cătălin DOMAN
George NEAGU
90+4’ Octavian DRĂGHICI