Arbitri asistenţi Mircea Orbuleț (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Liviu Ciubotariu (Galați)
Observator Bogdan Buhuș (Bârlad)
Spectatori 800

Meciul din data 20.09.2016 dintre echipele FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Iași pe stadionul Emil Alexandrescu. in fata a 800 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sf Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Orbuleț (București), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Politehnica Iași: Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Alexandru BOICIUC, Alessandro CAPARCO, Alexandru Teofil CIUCUR, Mădălin Marius CIUCĂ, Vasile GHEORGHE, Milan MITIĆ, Gianmarco PICCIONI, Daisuke Caumanday SATO, Ionuț Cosmin VOICU, Alexandru ȚIGĂNAȘU si rezervele: Gabriel BOSOI, Narcis Iulian BĂDIC, Marius CHELARU, Branko GRAHOVAC, Marian TÂRȘĂ, Ante ŠARIĆ, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

Pandurii Târgu-Jiu: Nikola VASILJEVIĆ II, Ovidiu Nicolae HEREA, Rodemis Dante TRIFU, Răzvan Marian STANCA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Christian Udubuesi OBODO, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Constantin GRECU, Jordy BUIJS, Liviu Ion ANTAL, Valentin Marius ALEXANDRU si rezervele: George Marius ȚUCUDEAN, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Adelin Shiva PÂRCĂLABU, Marian PLEAȘCĂ, Valentin Dumitru MUNTEANU, David Beniamin LAZAR, Cătălin Florin HLISTEI.

GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Valentin Marius ALEXANDRU (atacant). In minutul 05 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 08, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru BOICIUC
In minutul 10, schimbare, iese fundaș central Mădălin Marius CIUCĂ si intra Ante ŠARIĆ
In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nikola VASILJEVIĆ II
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Ovidiu Nicolae HEREA
In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Vasile GHEORGHE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru Teofil CIUCUR (mijlocaș dreapta). In minutul 34 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu, FC Politehnica Iași reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Alexandru BOICIUC (atacant). In minutul 53 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Valentin Marius ALEXANDRU (atacant). In minutul 57 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș dreapta Rodemis Dante TRIFU si intra Adelin Shiva PÂRCĂLABU
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru Ilie RĂUŢĂ si intra Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Politehnica Iași de Gianmarco PICCIONI (atacant). In minutul 61 al partidei dintre FC Politehnica Iași si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 3 - 2.
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș central Vasile GHEORGHE si intra Narcis Iulian BĂDIC
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Ovidiu Nicolae HEREA si intra George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Teofil CIUCUR si intra Gabriel BOSOI
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Alexandru ȚIGĂNAȘU
In minutul 90, jucatorul echipei FC Politehnica Iași, Ionuț Cosmin VOICU a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Politehnica Iași ramane din minutul 90 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa FC Politehnica Iași.

Ante ŠARIĆ
10’
11’ Nikola VASILJEVIĆ
22’ Ovidiu HEREA
Vasile GHEORGHE 30’
1 - 1 Alexandru CIUCUR 34’
Ionuţ VOICU 37’
2 - 1 Alexandru BOICIUC 53’
2 - 2 57’ Valentin ALEXANDRU
59’ Rodemis TRIFU
Adelin PÂRCĂLABU
59’ Alexandru RĂUŢĂ
Lucian SÂNMĂRTEAN
3 - 2 Gianmarco PICCIONI 61’
Vasile GHEORGHE
Narcis BĂDIC
65’
70’ Ovidiu HEREA
George ȚUCUDEAN
77’ Bogdan UNGURUȘAN