Arbitri asistenţi Alexandru Cerei (Cluj), Vladimir Urzică (Piatra Neamț)
Arbitru observator Eduard Dumitrescu (Pitești)
Observator Adrian Ionescu (București)
Spectatori 3500

Meciul din data 20.09.2016 dintre echipele Viitorul Constanța si Dinamo București se disputa in localitatea Ovidiu pe stadionul Central. in fata a 3500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cătălin Popa (Pitești) impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Cerei (Cluj), Vladimir Urzică (Piatra Neamț).

Viitorul Constanța: Gabriel Cristian IANCU, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Flavius PURECE, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Răzvan MARIN, Florinel Teodor COMAN, Aurelian Ionuț CHIȚU, Pablo Daniel BRANDÁN, Kévin BOLI, Romario Sandu BENZAR si rezervele: Alexandru Iulian STOICA, Sorin Nicușor RĂDOI, Alex Tchuimeni NIMELY, Daniel LÓPEZ Albés, Robert George HODOROGEA, Cătălin CARP, Alexandru BUZBUCHI.

Dinamo București: Azer BUŠULADŽIĆ, José Antonio ROMERA Navarro, Patrick Mihai PETRE, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Sergiu Cătălin HANCA, Steliano FILIP, Valentin Marius LAZĂR, Dan Nicolae NISTOR, Adam NEMEC, Ionuț NEDELCEARU, Luka MARIĆ si rezervele: Dorin ROTARIU, Daniel Iliuță POPA, Mihai Cristian POPESCU, Jaime Manuel PENEDO Cano, Antun PALIĆ, Vlad Alexandru OLTEANU, Maximiliano Fernando OLIVA.

In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ioan Constantin FILIP
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Valentin Marius LAZĂR (extremă stânga). In minutul 17 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Dinamo București deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, José Antonio ROMERA Navarro
In minutul 56, schimbare, iese extremă dreapta Patrick Mihai PETRE si intra Dorin ROTARIU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dorin ROTARIU
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Florinel Teodor COMAN si intra Alexandru Iulian STOICA
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Flavius PURECE si intra Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta José Antonio ROMERA Navarro si intra Antun PALIĆ
In minutul 79, schimbare, iese atacant Adam NEMEC si intra Daniel Iliuță POPA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Dragoş Ionuţ NEDELCU si intra Daniel LÓPEZ Albés
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alex Tchuimeni NIMELY (rezervă). In minutul 84 al partidei dintre Viitorul Constanța si Dinamo București, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Răzvan MARIN
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Romario Sandu BENZAR
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț NEDELCEARU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 1 - 1.

0 - 1 17’ Valentin LAZĂR
26’ José ROMERA
56’ Patrick PETRE
Dorin ROTARIU
58’ Dorin ROTARIU
Florinel COMAN
Alexandru STOICA
64’
Florin PURECE
Alex NIMELY
64’
69’ José ROMERA
Antun PALIĆ
79’ Adam NEMEC
Daniel POPA
Dragoş NEDELCU
Dani LÓPEZ
81’
1 - 1 Alex NIMELY 84’
Răzvan MARIN 86’
BENZAR Romario 90+1’
90+1’ Ionuț NEDELCEARU