Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanța), Mihai Marius Marica (Bistrița)
Arbitru observator Patrițiu Abrudan (Cluj)
Observator Marcel Vasile (București)
Spectatori 3.500

Meciul din data 24.09.2016 dintre echipele CS Universitatea Craiova si FC Botoșani se disputa in localitatea Craiova pe stadionul Extensiv. in fata a 3.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanța), Mihai Marius Marica (Bistrița).

CS Universitatea Craiova: Hristo Evtimov ZLATINSKI, Apostol Aleksandrov POPOV, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Simon Moise MĂZĂRACHE, Andrei Virgil IVAN, GUSTAVO Di Mauro Vagenin, Nicolae CALANCEA, Marius Ionuț BRICEAG, Stephane ACKA, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si rezervele: Laurențiu POPESCU, Alin Mihai MANEA, Renato KELIĆ, Nicuşor Silviu BANCU, Ramilton Jorge Santos do Rosário RAMBÉ, Olivian Laurențiu SURUGIU, Ștefan Marinel VLĂDOIU.

FC Botoșani: Victoraș ASTAFEI, Mihai Cătălin BORDEIANU, Andrei Andonie BURCĂ, István Sándor FÜLÖP, Cătălin Gheorghiță GOLOFCA, Plamen Ivanov ILIEV, George Andrei MIRON, Nicolae Constantin MUȘAT, Andrei Alexandru PATACHE, Gabriel Cristian VAŞVARI, WILLIE Hortencio Barbosa si rezervele: Andrei Mihai HERGHELIGIU, Stelian Nicolae CUCU, Róbert ELEK, Răzvan GREU, Sergiu Cristian POPOVICI, Mihai ROMAN I, Călin Septimiu ALBUȚ.

In minutul 02, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, GUSTAVO Di Mauro Vagenin
In minutul 38, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Mihai Cătălin BORDEIANU. FC Botoșani va trebui sa trebui sa joace restul de 52 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (mijlocaș dreapta). In minutul 43 al partidei dintre CS Universitatea Craiova si FC Botoșani, CS Universitatea Craiova deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga WILLIE Hortencio Barbosa si intra Mihai ROMAN I
In minutul 57, schimbare, iese fundaș central Stephane ACKA si intra Renato KELIĆ
In minutul 57, schimbare, iese atacant Victoraș ASTAFEI si intra Róbert ELEK
In minutul 67, schimbare, iese atacant Simon Moise MĂZĂRACHE si intra Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Róbert ELEK
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Marius Ionuț BRICEAG
In minutul 77, schimbare, iese extremă dreapta Cătălin Gheorghiță GOLOFCA si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
In minutul 80, schimbare, iese fundaș central Apostol Aleksandrov POPOV si intra Olivian Laurențiu SURUGIU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Andonie BURCĂ
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Hristo Evtimov ZLATINSKI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CS Universitatea Craiova.

Vagenin GUSTAVO 02’
38’ Mihai BORDEIANU
1 - 0 Alexandru BĂLUȚĂ 43’
46’ Hortencio Barbosa WILLIE
Mihai ROMAN
Stephane ACKA
Renato KELIĆ
57’
57’ Victoraș ASTAFEI