Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Irina Mîrț (București)
Observator Cătălin Cursaru (Ploiești)
Spectatori 2179

Meciul din data 24.09.2016 dintre echipele Dinamo București si Concordia Chiajna se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2179 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București), Bogdan Gheorghe (București).

Dinamo București: Dorin ROTARIU, Antun PALIĆ, Adam NEMEC, Dan Nicolae NISTOR, Luka MARIĆ, Valentin Marius LAZĂR, Sergiu Cătălin HANCA, Azer BUŠULADŽIĆ, Steliano FILIP, Laurențiu Constantin BRĂNESCU, Mihai Cristian POPESCU si rezervele: Maximiliano Fernando OLIVA, José Antonio ROMERA Navarro, Daniel Iliuță POPA, Patrick Mihai PETRE, Jaime Manuel PENEDO Cano, Ionuț NEDELCEARU, May Sphiwe MAHLANGU.

Concordia Chiajna: Răzvan TINCU, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Marian CRISTESCU, Raul Răzvan COSTIN, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alin Florian BULEICĂ, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alexandru Cristian ALBU si rezervele: Virgil Andrei DRĂGHIA, Marius George PENA, Alessandro Celin PADOVANI, Neluț Stelian ROȘU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Iulian MAMELE, Lucian George ASANACHE.

GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 33 al partidei dintre Dinamo București si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adam NEMEC
In minutul 43, schimbare, iese atacant Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Marius George PENA
In minutul 47, schimbare, iese fundaș stânga Bogdan Nicolae BUCURICĂ si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 59, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Patrice Emery Fongang FEUSSI
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Dan Nicolae NISTOR si intra José Antonio ROMERA Navarro
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Sergiu Cătălin HANCA si intra May Sphiwe MAHLANGU
In minutul 81, schimbare, iese extremă dreapta Dorin ROTARIU si intra Patrick Mihai PETRE
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, May Sphiwe MAHLANGU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.

Adam NEMEC 42’
43’ Marian CONSTANTINESCU
Marius PENA
47’ Bogdan BUCURICĂ
Neluț ROȘU
59’ Patrice FEUSSI
Dan NISTOR
José ROMERA
63’
Sergiu HANCA
May Sphiwe MAHLANGU
71’
Dorin ROTARIU
Patrick PETRE
81’
87’ Marian CRISTESCU