Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova)
Arbitru observator Dan Victor Berbecaru (Rm Vâlcea)
Observator Marian Bucurescu (București)
Spectatori 300

Meciul din data 23.09.2016 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Drobeta Turnu Severin pe stadionul Municipal. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova), Adrian Popescu (Craiova).

Pandurii Târgu-Jiu: Nikola VASILJEVIĆ II, George Marius ȚUCUDEAN, Lucian Iulian SÂNMĂRTEAN, Marian PLEAȘCĂ, David Beniamin LAZAR, Cătălin Florin HLISTEI, Ovidiu Nicolae HEREA, Constantin GRECU, Jordy BUIJS, Liviu Ion ANTAL, Christian Udubuesi OBODO si rezervele: Valentin Marius ALEXANDRU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Rodemis Dante TRIFU, Răzvan Marian STANCA, Alexandru Ilie RĂUŢĂ, Andrei Ovidiu PIȚIAN, Valentin Dumitru MUNTEANU.

Viitorul Constanța: Gabriel Cristian IANCU, Romario Sandu BENZAR, Kévin BOLI, Pablo Daniel BRANDÁN, Cătălin CARP, Aurelian Ionuț CHIȚU, Daniel LÓPEZ Albés, Răzvan MARIN, Alex Tchuimeni NIMELY, Victor Teodor RÂMNICEANU, Bogdan Ionuț ŢÂRU si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Florinel Teodor COMAN, Robert George HODOROGEA, Dragoş Ionuţ NEDELCU, Florin Flavius PURECE, Alexandru Iulian STOICA.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Daniel LÓPEZ Albés
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cătălin CARP
In minutul 57, schimbare, iese extremă dreapta Gabriel Cristian IANCU si intra Florin Flavius PURECE
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș central Cătălin CARP si intra Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Dragoş Ionuţ NEDELCU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cătălin Florin HLISTEI si intra Rodemis Dante TRIFU
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alex Tchuimeni NIMELY
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Liviu Ion ANTAL si intra Valentin Dumitru MUNTEANU
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Dragoş Ionuţ NEDELCU (rezervă). In minutul 73 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 77, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Valentin Marius ALEXANDRU
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș stânga Daniel LÓPEZ Albés si intra Robert George HODOROGEA
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Florin Flavius PURECE
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Valentin Marius ALEXANDRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

CHIŢU
18’ Dani LÓPEZ
56’ Cătălin CARP
57’ Gabriel Cristian IANCU