Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 700

Meciul din data 25.09.2016 dintre echipele FC Voluntari si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea), Imre Laszlo Bucsi (Sf Gheorghe).

FC Voluntari: Petre Daniel IVANOVICI, Venelin FILIPOV, Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ, Florin Lucian CERNAT, Adrian Ionuț BĂLAN, Mircea Alexandru BORNESCU, Ionuț BALAUR, Florin Dorin ACSINTE, Vasile MAFTEI, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Daniel Ionuț NOVAC si rezervele: Dragoș BALAURU, Alexandru Cătălin COMAN, Lucian Cristian CAZAN, Andrei LUNGU, Doru POPADIUC, Hrvoje SPAHIJA, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Gabriel Sebastian TAMAȘ, Alin Dorinel TOȘCA, Florin Lucian TĂNASE, Florin Constantin NIȚĂ, Marko MOMČILOVIĆ, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Wilfred MOKE Abro, Fernando Henrique BOLDRIN, William Douglas DE AMORIM, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Ovidiu Marian POPESCU, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Alexandru TUDORIE, Bogdan Alexandru MITREA, Antonio JAKOLIŠ, Bojan GOLUBOVIĆ, Gabriel Nicolae ENACHE.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Petre Daniel IVANOVICI (mijlocaș stânga). In minutul 25 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, FC Voluntari deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (extremă dreapta). In minutul 28 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Sebastian TAMAȘ
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Florin Dorin ACSINTE
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Voluntari, Venelin FILIPOV
In minutul 51, FC Voluntari - Fotbal Club FCSB, scor 1 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Henrique BOLDRIN
In minutul 58, schimbare, iese fundaș dreapta Gabriel Sebastian TAMAȘ si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru FC Voluntari de Adrian Ionuț BĂLAN (atacant). In minutul 59 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, FC Voluntari reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mihai Cristian CĂPĂȚÂNĂ si intra Doru POPADIUC
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 77, schimbare, iese atacant Florin Lucian TĂNASE si intra Antonio JAKOLIŠ
In minutul 78, schimbare, iese atacant Adrian Ionuț BĂLAN si intra Andrei LUNGU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Marko MOMČILOVIĆ (fundaș stânga). In minutul 85 al partidei dintre FC Voluntari si Fotbal Club FCSB, scorul devine 2 - 3.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș defensiv Daniel Ionuț NOVAC si intra Hrvoje SPAHIJA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Fotbal Club FCSB.